Piešťany sme potrápili, do play-off so Šamorínom

Zdieľaj

Piešťanom sme odolávali do posledných minút.

Piešťanské Čajky – BAM Poprad 58:51 (26:27)

Najviac bodov Poprad: Kupčíková a Hadačová po 14, Ivančáková, Kudličková a Sojáková po 5, Drobná a Kmetovska po 4

Naše družstvo žien cestovalo v sobotu do Piešťan na predposledný zápas nadstavbovej časti Extraligy žien. Papierovo boli opäť favorizované tabuľkovo druhé Piešťany, no dievčatá po zápase s Ružomberkom, ktorému sme pred týždňom podľahli  na jeho palubovke tesne o dva body, určite neboli pripravené na výprask – skôr naopak. Zápas sme začali znovu dobre, prvú štvrtinu sme vyhrali v pomere 22:16. V druhej časti hry prvé body zaznamenali Piešťany až po šiestich minútach hry a na oboch stranách padlo dokopy len 15 bodov. Do šatní odchádzali naše dievčatá s jednobodovým vedením, 27:26. Po tretej štvrtine viedli naše súperky o 10 (43:33) a ešte 5 minút pred koncom o 11 bodov. Popradčanky sa však nevzdávali, išli opäť s plným nasadením a minútu a 30 sekúnd pred koncom sme znižovali na 52:51 (pre Čajky). 17 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času sme mohli vyrovnať na 54:54, avšak pokus za tri body úspešný nebol. Domáce Čajky nakoniec ešte jednou premenenou šestkou a trojkou s klaksónom priviedli zápas do víťazného konca.

Povedali po zápase:

Milan Černický (tréner BAM Poprad): “Nadviazali sme na výkon z Ružomberka, hrali sme podobne dobrý zápas ako pred týždňom, keď sme vyhrali prvý polčas. Veľmi dobre sme hrali v obrane, ale súper v druhom polčase zagresívnil svoju hru hlavne v defenzíve a my sme zbytočne stratili viacero lôpt. Dievčatá treba pochváliť za perfektný prístup a predvedený výkon. Takéto zápasy nás posúvajú ďalej a v ďalších vzájomných stretnutiach môžeme pomýšľať na úspechy aj s týmito tímami. Dnes sme spoznali súpera do prvého kola play-off.  Verím, že výkonnosť zo zápasov v hornej štvorke sa prenesie aj do boja s nebezpečným Šamorínom. Máme výhodu domáceho prostredia a chceme uspieť.”

Zuzana Ivančáková (hráčka BAM Poprad): “Po posledných zápasoch môžem povedať, že som hrdá na môj tím, na to ako každý zápas bojujeme a ukazujeme, že sme právom získali účasť v hornej štvorke nadstavby. A tiež to, že našich súperov dokážeme potrápiť a sme im nepríjemným súperom celých 40 minút. V stredu nás čaká ešte posledný zápas nadstavby proti GOOD ANGELS a potom sa už plne sústredíme na play-off, v ktorom sa stretneme so Šamorínom. Dúfam, že využijeme všetko, čo nám dali tieto ťažké zápasy a zdoláme Šamorín. Pozývame všetkých fanúšikov, aby nás v sobotu prišli podporiť!”

Martin Pospíšil (tréner Piešťanské Čajky): “Som hrdý na svoje dievčatá. Aj keď môžeme hovoriť o nejakej vydretosti v tomto zápase. Hrali sme bez kľúčovej pivotky a po troch ťažkých zápasoch s GOOD ANGELS. Aj napriek takej streleckej efektivite, ako sme dnes mali, som rád že naše hráčky bojovali o každý centimeter ihriska. Pracovali dobre v útočnej aj obrannej fáze, ale basketbal sa hrá na koše. Ak však hráčky nepodľahnú skepse a budú v tomto pokračovať, tak sa to na výsledku odrazí. Záverečné dve minúty boli strašne ťažké, ale som veľmi rád, že sa to aj ukázalo.”

Nikola Dudášová (hráčka Piešťanské Čajky): “Po zápasoch s GOOD ANGELS nemáme úplne najlepšiu formu. Vedeli sme, že s Popradom to nebude ľahký zápas, majú kvalitný tím. Myslím si, že rozhodol druhý polčas, kde sme zmenili postoj v obrane, tlačili sme ich a aj keď to nešlo, tak sme bojovali a to si myslím že nám vyhralo zápas.”

(foto k článku a album: FB Piešťanské Čajky)

Highlighty zo zápasu:

 

 

Ďalší program našich dievčat:

7.3.2018: BAM Poprad – GOOD ANGELS Košice; zápas začína o 17:30 v Poprade

posledný zápas nadstavbovej časti

10.3.2018: BAM Poprad – ŠBK Šamorín; zápas začína o 17:30 v Poprade

prvé kolo play-off

Prvé kolo play-off sa hrá na dva víťazné zápasy systémom doma – von, naše družstvo vstupuje do play-off zo štvrtého miesta a má výhodu domáceho prostredia. O našom súperovi sa rozhodlo až dnes, keď Nitra podľahla Banskej Bystrici a spolu so Šamorínom končí Nitra nadstavbovú časť s rovnakou bilanciou 8 víťazstiev, 4 prehry. Šamorín má však lepšie skóre vzájomných zápasov a obsadil aktuálne piatu priečku.

Ďalší zápas odohráme 14. marca v Šamoríne a prípadný tretí zápas sa opäť vráti 17. marca do Popradu.

Komentáre