Október bude náročný

Zdieľaj

So  začiatkom októbra sa začne aj účinkovanie nášho družstva žien v najvyššej basketbalovej súťaži na Slovensku. Hneď na úvod dievčatá  čaká  maratón  až  ôsmych stretnutí.  Prvým  súperom  bude  tím  z Bratislavy, ktorý sa do extraligovej súťaže vracia po krátkej pauze.

“Naše družstvo vstupuje do sezóny 2021/2022  s  jedným, zato dôležitým cieľom. Chceme dať tréningovú a hernú príležitosť čo najväčšiemu počtu našich kadetiek a junioriek, aby sme mohli aj v budúcich ročníkoch extraligy žien existovať. Je pre nás v súčasnosti nemožné priviesť do tímu slovenské  profesionálne  seniorky.  O  zahraničných  hráčkach  môžeme  len  snívať. Pomenovanie tohto stavu sú  financie.  Našim heslom tak pre tento súťažný ročník, ale aj budúci, je výchova basketbalistiek” v skratke ozrejmil ciele tímu jeho hlavný tréner PaedDr. Milan Veverka.

Tím aj v tejto sezóne bude veľmi mladý, zato však snaživý a perspektívny. Veríme, že dievčatá sa v súťaži nestratia a využijú svoj potenciál a talent. Určite im budeme poriadne držať palce!

 

Rozpis stretnutí základnej časti súťaže: http://web.bamp.sk/rozpis-zapasov/

Komentáre