Extraliga aj v tejto sezóne

Zdieľaj

V minulej sezóne sme po prestávke opäť prihlásili naše najstaršie družstvo do najvyššej basketbalovej súťaže na Slovensku – do extraligy žien. Tím bol zložený len z našich mladých odchovankýň, doplnený o talentované  juniorky.  Tieto  teda  mohli hrať  zápasy  až  v  troch  súťažiach – ženy,  U23, a juniorky.  Zlá pandemická  situácia na  Slovensku  však všetko zmenila a mohla pokračovať  iba najvyššia súťaž – extraliga.

“Keďže činnosť  mládežníckych kategórii bola zo strany SBA pozastavená, tak  tréningového procesu sa  mohli  zúčastňovať  len hráčky zaradené na súpisku extraligy. Toto  obmedzenie  sme však využili pre zaradenie piatich  kadetiek do tímu,  ktoré nielen že mohli trénovať, ale dostali podľa možností aj zápasový čas” upresnil fungovanie extraligového tímu počas minulej sezóny jeho hlavný tréner PaedDr. Milan Veverka. 

 

Naše družstvo spolu s tímom zo SNV patrilo k najmladším a preto vybojovanie šiestej pozície v konečnom umiestnení, považujeme  za úspešné.  Ďalšími pozitívami bol postup kadetiek i junioriek na Majstrovstvá SR a predovšetkým zisk bronzovej medaily družstva U23  na finálovom turnaji MSR! Potešilo nás zaradenie našich hráčok do reprezentačných výberov  mládeže (Ema Rodáková, Nataša Taušová, Emma Kmetoniová, Denisa Mertová i Natália Michlíková)  ako aj  trojice M. Grígerová,  E. Rodáková  a P. Sojáková  do  reprezentácie  Slovenska  v  3×3  basketbale. Tento výber postúpil na finálový turnaj o  titul  majstra  sveta, ktorý sa bude konať  v Mongolsku.  Za malý úspech môžeme považovať aj prestup dvojice Michaela Grígerová a Ema Rodáková do družstiev  (YA Košice a ŠKP B.Bystrica)  z prvej  štvorky  extraligovej  súťaže  žien.

Hlavný tréner extraligového družstva PaedDr. Milan Veverka: Pre nový ročník súťaže 2021/22 sú do družstva žien zaradené ďalšie hráčky z mládežníckych kategórií, čo bude v budúcnosti našim pravidlom. Zázemie v Aréne Poprad na tréningy i zápasy máme vďaka mestu  Poprad  na  profesionálnej  úrovni.  Mesto podporovaním mládeže výrazne prispieva k jej rozvoju a výchove nových extraligistiek i reprezentantiek.”

Začiatok novej sezóny sa blíži, družstvo sa už od začiatku augusta poctivo pripravuje v domácich  podmienkach. Opäť  veľmi  mladé, no  perspektívne. Veríme, že sa nám podarí získať dostatok finančných prostriedkov  na  pokrytie nákladov na jeho činnosť  a  umožniť  tak  talentovaným  dievčatám získavať  bohaté skúsenosti v náročných zápasoch s kvalitnými družstvami.

 

Komentáre