Kadetky skončili na 8.mieste!

Zdieľaj

Kadetský tím, zložený z 12-tich hráčok ukončil počas tretieho májového víkendu zápasovú sezónu. S ligou sa rozlúčili dvomi domácimi stretnutiami proti družstvám, ktoré budú bojovať o titul Majstra Slovenska. V tohtoročnej sezóne odohrali 26 ligových zápasov. Po základnej časti mali bilanciu zápasov 5 výhier a 7 prehrier, čo im zabezpečilo 4 priečku a postup do prvej osmičky. V nadstavbovej časti už čelili vyššej lige a nedokázali poraziť ani jedného súpera. “Vedeli sme, že sezóna bude náročná. Do tejto sezóny sme išli s tým, že chceme hrať hornú osmičku, proti top tímom a mať tak zaručené do konca sezóny náročné zápasy. Dievčatá tak mohli zbierať  zápasové skúsenosti proti starším a lepším hráčkam,” otvorene povedala trénerka našich kadetiek.

BAMPáčky, pod vedením trénerky Ľ. Fáberovej odštartovali letnú prípravu hneď prvým augustovým dňom. Počas augusta sa mali postupne pripravovať na kadetskú ligu, ktorá ich preverila po fyzickej, taktickej ako i technickej stránke. “Začali sme hneď od 1. augusta. Dievčatá počas júla mali individuálny tréningový plán a bolo na nich či to budú robiť alebo nie. V auguste sme väčšinu času trávili na ihriskách mimo telocvične. Letnú prípravu sme zakončili posledný augustový týždeň na sústredení v Liptovskom Hrádku. Letná príprava v porovnaní s predchádzajúcou bola o niečo náročnejšia, ale som rada, že ju väčšina družstva zvládla,” vyjadrila sa na margo letnej prípravy trénerka Fáberová.

Výkony našich dievčat boli kolísavé. V niektorých zápasoch excelovali, v iných zase s výkonom neboli vôbec spokojné. Každý zápas bol iný a dievčatá sa chceli vždy prezentovať tým najlepším zrkadlom. “Samozrejme boli zápasy, kedy sme boli na náš výkon hrdé. Ale prišli aj zápasy, kedy sme mali čo naprávať. O tom je ale mládežnícky basketbal. Stále je na čom pracovať a tento tím, ak zlyhal, chcel to hneď napraviť a trénoval s ešte väčším nasadením ako predtým. V druhej polovici súťaže sme síce nevyhrali, ale bolo vidno progres u dievčat. V útoku sme hrali jednoducho, kde dievčatá museli riešiť herné kombinácie a činnosti a v obrane tvrdo. Čo ma mrzí je, že niektoré hráčky na pár týždňov až mesiacov kvôli zraneniam a chorobám vypadli z nášho kolobehu, ale koniec koncov dokázali sa s tým popasovať a spoločne sme to zvládli.”

Naše “prvoročiarske” družstvo odohralo už spomínaných 26 zápasov proti tímom z celého Slovenska. Dievčatá mali možnosť okúsiť prvýkrát, čo znamená basketbal v najvyššej slovenskej lige v kategórii kadetiek. “Táto liga nám dala veľa. Dievčatá zistili, že už to nie je len o behaní zo strany na stranu, ale v útoku už museli riešiť kombinácie, ktoré si vyžadovali dávku koncentrácie a basketbalového rozumu. Taktiež sa hral fyzickejší basketbal, čo bolo ďalšie plus.”

Trénerka aj napriek prehrám v druhej polovici súťaže hodnotí celkovo sezónu pozitívne a s výkonmi dievčat bola relatívne spokojná. “Ja môžem povedať, že so sezónou som spokojná. Úprimne som hrdá na tieto dievčatá, ktoré doslova dreli na tréningoch. Nie sú to nejaké basketbalové hviezdy, ale sú to dievčatá, ktoré sa chceli zlepšovať od tréningu k tréningu a verili, že môžu ako tím dosiahnuť veľa. Okrem tímových tréningov, chodili na individuálne a pracovali na sebe. Samozrejme boli aj tréningy, kedy ma tak nahnevali, že som to ešte po tréningu spracovávala. 😀 Podstatné ale je, že vždy aj po zlom tréningu sme si niečo z toho odniesli a poctivo trénovali ďalej. Išlo o to, aby pochopili, že len tvrdou prácou na tréningoch sa môžu zlepšovať a že oni musia chcieť prekonávať svoje hranice a limity. Síce sme v top osmičke už nevyhrali ani jeden zápas, ale boli stretnutia kedy nám chýbal len krôčik k tomu a trošku šťastia. Samozrejme všetky prehry pre nás mali zmysel a posunuli nás vpred.”

Dievčatá, po ukončení ligy budú naďalej pokračovať v tréningovom procese. Sezóna pre všetky družstvá sa končí k záveru júna. “My určite budeme naďalej trénovať až dokonca júna. Dievčatá samozrejme budú mať týždeň voľno, aby si oddýchli od telocvične a aj odo mňa :). Potom sa budeme zaoberať IČJ, pretože tie robia z dievčat lepšie basketbalistky a ku koncu júna ideme na týždeň do Chorvátska, kde sa budeme venovať iným športom a dostatočnej regenerácii po sezóne,” dodala trénerka.

V nasledujúcej sezóne čaká dievčatá opäť kadetská liga, ale zrejme i juniorská ” Verím, že dievčatá po skúsenosti z tohto roka v kadetkách budú tie, ktoré pomôžu mladším a samozrejme sa každá hráčka pobije o nomináciu v zápasoch, aby cítili na tréningoch určitú rivalitu. Na druhej strane zrejme dostanú priestor aj pri juniorkách, kde sa budú musieť popasovať s novou výzvou. Všetko však ukáže čas, keď sa v klube dohodneme ako bude budúca sezóna vyzerať,” ozrejmila trénerka družstva.

Na záver rozhovoru trénerka Fáberová poďakovala ľudom, ktorí sa starali o toto družstvo. “Veľká vďaka patrí rodičom dievčat, ktorým som sa už viackrát síce poďakovala, ale myslím si, že bez ich podpory by nebolo toto družstvo také húževnaté ako bolo. Ďalej moje obrovské ďakujem patrí vedúcej družstva a mamke dvoch hráčok, Katke Michlíkovej, ktorá s nami absolvovala všetky zápasy a turnaje. Dievčatá v každom zápase podporila, povzbudila, na turnaje napiekla koláče 🙂 a v neposlednom rade im robila “servis” pri každom zápase. Vždy bola pozitívne naladená a vedela čo, kedy povedať. Bez nej by to nebolo ono. Takže patrí jej jedno veľké ďakujem! A nakoniec ĎAKUJEM dievčatám tohto družstva za každý tréning, za každý zápas a všetky teambuildingy, ktoré sme spolu zažili. Túto sezónu som si opäť s nimi užila.” 

 

 

Komentáre