Mladšie minibaskeťáčky ukončili prvú basketbalovú sezónu!

Zdieľaj

Naše najmladšie BAMPáčky majú za sebou prvú veľkú basketbalovú sezónu. Dievčatá pod taktovkou K. Petríkovej a asistentky A. Kováčovej sa po 14-tich odohraných ligových zápasoch lúčia so sezónou. Od prvého zápasu až po posledný hrali dievčatá veľmi pekne a napredovali. “Na dievčatách bolo od zápasu k zápasu vidieť ako sa zlepšovali. Tak ako sme sa v prvých zápasoch doslova hľadali na ihrisku, posledné zápasy vyzneli veľmi dobre,” zhodnotila trénerka Petríková progres našich mini BAMPáčok.

Tento rok, ako už po minulé roky bola v systéme hry kategória mladších mini trošku špecifická. Vždy prvý zápas proti súperom odohrali BAMPáčky v pätici, čo predstavovalo klasickú hru. Druhý zápas bol však iný a hral sa na dvoch ihriskách formou 3 x 3 . “Musím priznať, že zo začiatku som bola k tejto forme hry skeptická, avšak nakoniec sa dievčatá na hru 3 na 3 tešili. Veľakrát sa stalo, že aj keď sme prehrali zápas 5 na 5, potešili ich výhry v hre 3 na 3. Veľmi výrazne bolo vidieť zlepšenie v útočnom doskoku a rýchle rozohranie lopty.”

Naše baby odohrali spolu 14 zápasov. Pričom v základnej časti súťaže zvládli 10 stretnutí proti družstvám z Košíc, Starej Ľubovne a  Bardejova. V týchto zápasoch dokázali zvíťaziť v troch a v siedmich sa im to už nepodarilo. Progres našich dievčat bol očividný. “Určite sa dievčatá zlepšili. Keď si spomeniem na september, kedy sme začínali a porovnám ho s poslednými zápasmi, progres je výrazný. Aj keď ide iba o jednoduché aspekty hry ako vyhodenie z outu, prihrávky, dvojtakty, doskoky alebo obrana. Každá jedna sa zlepšila!”

Po odohraní základnej časti ich čakalo “mini play-off”. Mladšie minibaskeťáčky ich zvládli na výbornú. V dvoch domácich stretnutiach proti Starej Ľubovni otočili v závere zápasu nepriaznivý stav a vyhrali v pomere 55:50 a 44:35. “Stará Ľubovňa bola v základnej časti nad naše sily. O to viac ma teší, že v play-off sme ju vedeli poraziť, dokonca obrátiť prehratý zápas v náš prospech. A tá radosť dievčat, na nezaplatenie J.”

Okrem tréningového procesu a ligových zápasov sa naše Mini BAMPáčky zúčastnili Mestskej basketbalovej ligy v Košiciach. Pre ne to bola výborná skúsenosť a samozrejme opäť mohli napredovať v ich rozvoji.  “Myslím, že na tieto zápasy sme vycestovali asi 3x. Vnímam to ako spestrenie tréningového procesu a možnosť zahrať aj dievčatám, ktoré počas sezóny nehrali až tak veľa. Dievčatá si skúsili hru na vysoké koše a tiež hrali proti iným súperom ako v súťaži.”

BAMPáčky síce majú po všetkých zápasoch, ale nepoľavujú na tempe. S trénerkami pravidelne trénujú, lebo vedia, že vždy je čo zlepšovať. “Naše tréningy sa už budú zameriavať na prípravu na ďalšiu sezónu.  A keďže budúca sezóna sa bude hrať na vysoké koše, prispôsobíme tomu aj posledný mesiac tréningového procesu, budeme kombinovať kondičné a technické prvky.”

Dievčatá sa od budúcej sezóny stanú členkami družstva Starších minibasketbalistiek, kde samozrejme nebude chýbať ani ich trénerka Katka Petríková, ktorá verí, že v auguste nastúpia v plnom počte. “Dúfam, že v novej sezóne sa stretneme so všetkými dievčatami opäť. Pochopiteľne privítali by sme aj ďalšie záujemkyne, lebo toto družstvo vie strhnúť do „deja“ všetkých okolo, nielen mňa ako trénerku J. Som si istá, že veľká časť dievčat chodí na tréningy, lebo chcú a nie z donútenia, sme skvelá partia.”

“Mladšie mini som už vychválila, ale nesmiem zabudnúť ani na trénerku Alenu Kováčovú, ktorá sa aktívne podieľala nielen na tréningovom procese a výrazne mi pomohla v trénerskej činnosti a v zlepšení dievčat, ale veľmi nápomocná bola hlavne v organizačných veciach, za čo by som sa jej chcela veľmi poďakovať. Ďalej chcem poďakovať Sojke (Patrícia Sojáková), ktorá mi pomáhala, či už na tréningoch alebo počas zápasov. Sojka je pre mňa takým premostením z hráčskej na trénerskú dráhu a vážim si, že ju mohli dievčatá spoznať osobne a nielen z tribúny ako extraligovú hráčku. Je pre nich veľkým vzorom a majú ju veľmi radi. A do tretice a už posledné ďakujem pôjde rodičom. Ďakujem, že ich podporujete a povzbudzujete. Viac hádam ani netreba dodať,” ukončila svoju ďakovnú reč 🙂 trénerka Petríková.

Dievčatám gratulujeme ku krásnej sezóne a držíme im palce v tých nasledujúcich. Nech sa Dotknú hviezd v BAM Poprad!

Komentáre