Žiačky sa rozlúčili so sezónou domácimi výhrami!

Zdieľaj

Naše Žiacke družstvo pod vedením trénerky Harabinovej v tohtoročnej sezóne odohralo 28 zápasov. V 13 zápasoch sa naše BAMPáčky tešili z víťazstiev. Počas celej sezóny odohrali kvalitné zápasy proti súperom, pričom tri družstvá hrali mimo súťaž. V zápasoch išli naše Žiačky vždy na 100%. Ich výkony boli výborné hlavne proti top tímom z východného Slovenska. “Mám pocit, že v tejto sezóne sme podali najlepšie výkony proti silným tímom, a so slabšími tímami sa nám hralo veľmi ťažko. Proti družstvám ako CBK KE a YAKE sme vždy hrali veľmi dobre, dokázali sme s nimi držať vyrovnanú partiu, a podať koncentrovaný výkon. Dievčatá mi vždy ukázali odhodlanosť a motiváciu konečne poraziť tieto tímy z hornej časti tabuľky. Tento rok to síce ešte nevyšlo, a viem, že už v ďalšej sezóne sa to môže konečne podariť, samozrejme ak baby budú ďalej na tréningoch makať ako doteraz.”

Trénerka N. Harabinová spolu so Žiačkami poctivo pracovali na tréningoch, kde vypotili nejedno tričko. Sezónu začali ako každé družstvo v auguste. “Počas celej sezóny sme systematicky pracovali na zlepšovaní herných činností jednotlivca a celkového herného prejavu nášho družstva. Sezónu sme odštartovali tradične letnou prípravou a sústredením. Na tréningoch sme pracovali poctivo a s veľkým nasadením. Počas ligových zápasov sme si zmerali sily s tradičnými súpermi z Košíc, Ružomberka, Ľubovne, a k nim sa pridali nové družstvá, ako družstvo Rožňavy, Krompách, či družstvo Tydam Košice, čo súťaž veľmi spestrilo. Túto sezónu sa nám na záverečný turnaj Final 6 nepodarilo postúpiť, ale verím, že poctivou prácou to dievčatám na budúcu sezónu opäť výjde.” 

Dievčatá strávili s trénerkou 4 basketbalové sezóny. Všetko to začalo v prípravke, kedy sa naše BAMPáčky hrali s loptou a učili skákať a končí sa až v družstve Žiačok, kde získavali nové basketbalové skills, ktoré budú využívať dokonca svojej basketbalovej kariéry. “S týmto družstvom pracujem už 4 roky. Za ten čas sa veľa toho zmenilo, hlavne to, že z malých detí sú teraz už riadne pubertiačky. Myslím si, že za tie 4 roky sme sa postupne od “hurá” basketbalu prepracovali k basketbalu. Bol to dlhý proces plný tvrdej práce, častokrát aj sĺz a sklamaní, striedaný úsmevom a radosťou z úspechov, ktoré sa nám počas 4 rokov podarili dosiahnuť, a nebolo ich málo. Ja sa chcem hlavne dievčatám poďakovať za všetky nezabudnuteľné chvíle, ktoré sme spolu prežili, za to že sme tie 4 roky zvládli ako tím a môžem s istotou povedať, že navždy ostanú v mojom srdci, pretože sú mojím prvým tímom, a to nikto nezmení. Ďakujem aj rodičom,pretože vždy stáli pri nás a vytvárali nám skvelú atmosféru a podporu. Babám budem v ďalších sezónach  držať palce, a naďalej ich budem podporovať, aj keď teraz už iba z tribúny, ako divák.”

Družstvo Žiačok sa v budúcej sezóne prestaví v kategórii Starších žiačok. Trénerka Harabinová verí, že dievčatá bude motivovať ďalší tréner, ktorý im odovzdá nové basketbalové vedomosti a zručnosti: “Prajem im dobrého trénera/trénerku, pretože si to zaslúžia.” Na záver rozhovoru trénerka Harabinová spomenula, že jej štvorročné družstvo bolo vždy súdržné a dievčatá boli právom nejedenkrát na Majstrovstách Slovenska. Tímový duch družstva predčil všetko a to s nich tvorilo jeden fungujúci kolektív. “Podľa mňa najsilnejšou stránkou môjho družstva je a vždy bola tímovosť. Dievčatá držia spolu na ihrisku a aj mimo neho. Každá je lepšia v niečom inom, a spolu sa vhodne dopĺňajú a tvoria dobre fungujúci celok.”

Dievčatám gratulujeme k ich úspešnému fungovaniu počas 4 sezón a veríme, že družstvo bude naďalej poctivo trénovať a napredovať pod vedením nového trénera. Trénerke N. Harabinovej v mene klubu ďakujeme za systematickú prácu s mládežníckym družstvom a prajeme veľa ďalších úspešných sezón v BAM Poprad! 

 

Komentáre