Kadetky cenným víťazstvom potvrdili postup

Zdieľaj

Kadetky  víkendovými  zápasmi ukončili  základnú časť  svojej  súťaže.  Postup do celoslovenskej  nadstavby si zabezpečili už v minulom kole, no napriek tomu, si na svoje konto chceli pripísať dve výhry. Podarila sa len jedna.

Tréner  Ľ. Kovalský  :  “Cez  víkend  sme  odohrali  posledné  dve  stretnutia  základnej  časti kadetskej ligy s našou dvojičkou  Spišskou Novou Vsou,  a to systémom  doma  a von.  V sobotu sme na pôde  SNV  prehrali  61-43 (21-30).  Odohrali sme dva úplne rozdielne polčasy.  V prvom sme hrali pekný basketbal v útoku i obrane.  Bol to asi náš  najvydarenejší  úsek hry v celej doterajšej  súťaži.  Po  prestávke  sme  zase   naopak  predviedli  určite najhorší  úsek  hry  v  doterajšej  súťaži.  Vôbec  sme  nepokračovali  v hre  akou  sme  sa  mali  prezentovať  a výsledok  bol pre nás dosť  krutý.  V nedeľňajšej odvete sme sa až na zriedkavé momenty vyvarovali chýb z  predchádzajúceho zápasu a dokázali sme nad súperom zvíťaziť.  Víťazstvo je to cenné a veľmi ma teší. Je dobré, že sa dokážeme rovnať so zdatnejšími a skúsenejšími súpermi, no na strane druhej ma mrzí, že nie všetky hráčky sa vedia chytiť svojej šance hrať, ukázať čo všetko a ako majú natrénované,  nedokážu sa namotivovať k výkonom, ktorých sú schopné.  Mnohé naše hráčky vedia  podať  oveľa lepšie výkony ako ukázali  v sobotu.  Od začiatku  februára  pokračujeme nadstavbovou  časťou kadetskej súťaže spolu s ďalšími siedmymi najlepšími družstvami Slovenska. Potešilo by ma, keby sme sa  znovu začali baviť basketbalom a všetky dievčatá hrali s chuťou, entuziazmom a maximálnym nasadením..”

ŠKBD Spišská Nová Ves – BAM Poprad  61:43  (21:30)

Body BAMP:  Nina a Natália Michlíkové po 9 bodov

BAM Poprad – ŠKBD Spišská Nová Ves  48:43 (27:27)

Body BAMP:  Michlíková Nina 14,  Sagalincová, Mertová, Michlíková Natália po 8