Nereprezentujeme len BAMP

Zdieľaj

Cieľom  nášho  klubu  je výchova  mladých  basketbalistiek  vo  všetkých  vekových  a  hráčskych  kategóriách.  Tešíme sa, že úspešne nadväzujeme na skoro sedemdesiatročnú tradíciu práce s mládežou v našom meste, známu výbornými výsledkami aj v podobe mnohých reprezentantiek, ktoré úspešne zviditeľňovali nie len naše mesto, ale aj Slovensko.

Obzvlášť nás teší,  že naše odchovankyne  sa  dostávajú do reprezentačných výberov v čoraz  mladšom veku a momentálne máme  zastúpenie  v užších  nomináciách  pre všetky vekové kategórie!  Do reprezentačného dresu sa ako posledné obliekli  Nataša Taušová (U14) a Natália Michlíková (U16).

Naša najmladšia reprezentantka Nataša Taušová (rok nar. 2006) sa koncom roka 2019 predstavila ako hráčka Slovenského národného tímu na medzinárodnom turnaji  CHRISTMAS CUP 2019 v Plzni. Družstvo tam odohralo päť zápasov s bilanciou 5/0 a obsadilo tak 1. miesto! Gratulujeme!

V dňoch 27. – 29. 12. 2019 sa v Leviciach uskutočnil medzinárodný turnaj pod názvom OLYMPIC HOPES GAMES V4 U16, za účasti reprezentačných výberov Maďarska, Poľska, Česka a Slovenska. Veľkú radosť spravila nominácia Naty Michlíkovej (rok narodenia 2004): ” Na turnaj do Levíc som sa veľmi tešila.  Predtým sme sa už stretli na sústredení  v Košiciach,  takže  sme  sa  s babami poznali, sadli  sme si povahovo a tak sme vytvorili dobrú partiu. Čakali nás tri stretnutia s veľmi kvalitnými súpermi. V úvodnom zápase s Poľskom sme prehrali len o jeden bod, čo nás dosť mrzelo, ale museli sme ísť ďalej. Česko a Maďarsko boli kvalitnejší súperi, hrali rýchlejší a lepší basketbal. Aj keď sme obsadili až 4.miesto, z turnaja sme si odniesli nové skúsenosti a verím, že sme sa aj o niečo zlepšili”. 

Ďalšou výbornou reprezentáciou BAMP a zároveň aj konfrontáciou so zahraničným basketbalom je hosťovanie našich dievčat v tímoch, ktoré hrajú Európsku dievčenskú basketbalovú ligu (EGBL).  Po Eme Rodákovej a Nataši Taušovej,  ktoré nastupovali za družstvá  YOUNG  ANGELS  Košice,  dostali  takúto  ponuku  aj  naše  kadetky  Viktória Dlugošová  a  Martina Sagalincová.  O ich  pripojenie  sa k družstvu nás požiadal BK AŠK SLAVIA Trnava,  ktorý  vycestoval  na  druhý turnaj súťaže do  poľského  mesta  Lublin.  Odohrali  tam päť  náročných zápasov (1/4) a v priebežnej tabuľke sú na 7. mieste. Družstvu do ďalších bojov držíme palce!

Všetkým štyrom dievčatám gratulujeme k nomináciam a ďakujeme za vzornú reprezentáciu BAMP. Veríme, že ich úspechy budú motivovať aj ostatné naše hráčky k väčšej snahe a zodpovednejšiemu prístupu na tréningoch i zápasoch.

Komentáre