Výsledky z víkendu 18. – 19. 1. 2020

Zdieľaj

Uplynulý  víkend o body  bojovali  až  tri  naše družstvá.  Nie všetkým  sa však  darilo podľa predstáv  trénerov i samotných  hráčok.  Staršie mini žiačky  napriek tomu, že nastúpili proti druhému tímu priebežnej tabuľky,  dúfali v priaznivejšie konečné skóre. Aj  keď si vypracovali množstvo  šancí, kôš bol pre ne akoby zakliaty. Márne hľadali streleckú mušku, úspešnosť premieňania šancí mali veľmi slabú. Výbornou bojovnosťou i nasadením sa pred rodičmi predviedli žiačky. Škoda len, že ich výkon nedokáže byť konštantný po celú štvrtinu. Ťažko získané body rýchlo stratia vďaka svojej nesústredenosti resp. ľahkovážnosti. Posledné zápasy v základnej časti odohrali kadetky, keď  si  zmerali  sily  so  svojou  dvojičkou  zo  Spišskej  Novej Vsi.  V sobotu  síce  prehrali,  no nedeľná odveta im priniesla dôležité víťazstvo z pohľadu ich sebavedomia a psychického nastavenia do nadstavbovej časti ich súťaže.

 

STARŠIE MINI ŽIAČKY

Trénerka družstva Katarína Petríková: “Veľmi  sme  sa  trápili pri premieňaní voľných streleckých pozícii, čo vidieť aj na konečných výsledkoch. Tak málo bodov nám žiaľ nemôže priniesť víťazstvo.”

BAM Poprad – AKAPO Lučenec   23:34 (9:19)      Body BAMP: Mitterpachová a Dlugošová A.  po 5, Ivanková 4

BAM Poprad – AKAPO Lučenec  18:33 (11:18)     Body BAMP: Mitterpachová 5., Ondrová a Dlugošová A. po 3.

 

ŽIAČKY

Tréner družstva Petr Stavěl:  “Cez víkend sme na  domácej  palubovke privítali  jedného z favoritov súťaže, žiačky YA Košice U14. Obidve stretnutia sme odohrali s veľkou bojovnosťou, ktorá nám občas v priebehu súťaže chýbala a tak diváci videli veľmi zaujímavé zápasy nadštandardnej úrovne pre túto kategóriu. Síce sme odišli z obidvoch duelov s prehrou, som celkom spokojný s výkonom aj prístupom väčšiny hráčok. V určitých pasážach sme boli schopní súpera aj prevýšiť, bohužiaľ, nasadené tempo ešte nedokážeme udržať po celý zápas. Veľmi dobré pasáže vždy vystrieda totálny výpadok koncentrácie, ktorá nás pravidelne stojí lepší výsledok či dokonca výhru.”

BAM Poprad – Young Angels Košice U14    29:44 (12:16)         Body BAMP: Papcunová 10, Taušová 8, Matejková 4

BAM Poprad – Young Angels Košice U14   34:44 (19:24)        Body BAMP: Papcunová 10, Fedorová 7, Taušová 6,
.
.
KADETKY
.

ŠKBD Spišská Nová Ves – BAM Poprad  61:43  (21:30)         Body BAMP:  Nina a Natália Michlíkové po 9 bodov

BAM Poprad – ŠKBD Spišská Nová Ves  48:43 (27:27)          Body BAMP:  Michlíková Nina 14,  Sagalincová, Mertová, Michlíková Natália po 8

 

Komentáre