Ženy skončili sezónu v semifinále

Zdieľaj

V sobotu 10.5.2014 družstvo žien prehralo aj tretí semifinálový zápas play off 1.ligy žien proti ŠKP 08 Banská Bystrica. Stav zápasov bol po prvom odvetnom stretnutí 3:0 a tak sa posledné, štvrté plánované meranie síl už nehralo. Do finále postúpil ich súper a o účasť v extralige pre sezónu 2014/2015 zabojuje s BK ZŠ Zvolen. 

Tréner družstva žien Ján Hricko: "Zápas v B.Bystrici bol asi najlepším z tejto série. Prehra o 16 bodov trošku mrzí, ale baby zamakali a dali do toho naozaj všetko.

Svedčí o tom aj fakt, kde prvý polčas sme prehrali o 19 bodov a druhý sme vyhrali o 3. Snažili sme sa o zvrat v zápase, no stalo nás to veľa síl. V dôležitých momentoch sme urobili chyby, čo nás stalo možno aj víťazstvo. V útoku sa bodovo presadili len štyri hračky, čo je veľmi slabé. Chýbali aj body iných. Obrana v druhom polčase pracovala na 100%, keď sme inkasovali len 25 bodov. Škoda, že sme sa nezobudili skôr. Netajím sklamanie z prehry, ale opäť chcem vyzdvihnúť všetky hráčky, ktoré zasiahli v sobotu do zápasu. Sú schopné hrať vyrovnanú partiu, ba dokonca aj poraziť taký tím, akým je Banská Bystrica. Gratulujem súperovi k postupu.

 

Sezóna skončila. Bola to sezóna kolísavých výkonov. Najviac má mrzí, že sa dievčatám nepodarilo súperiť s kvalitnejšími družstvami v základnej časti, teda okrem Tydamu Košice. Playoff už bolo o niečom inom. Banská Bystrica mala mladý behavý tím. Zápasy už mali iný náboj a hra bola oveľa rýchlejšia. Toto sme potrebovali v priebehu základnej časti. Dievčatám ďakujem a prajem veľa úspechov či už profesionálnom alebo osobnom živote."

 

Komentáre