Ženy opäť v zápasovom kolotoči

Zdieľaj

V stredu  4.11.2020 naše  družstvo  žien  po  mesačnej  prestávke odohralo druhý domáci súťažný zápas v aktuálnej sezóne. Privítali sme kvalitného súpera – ŚBK Šamorín, ktorý sa každoročne drží v hornej časti tabuľky. Momentálne je na priebežnej tretej priečke. Dievčatá nastupovali na stretnutie s túžbou si  konečne  zahrať , i s obavami, ako to po komplikovanej príprave pôjde.

O stručné zhodnotenie sme poprosili hlavného trénera tímu p. Milana Veverku: ” Po dlhšej odmlke  zapríčinenej  karanténou  hráčok juniorského družstva sme mohli odohrať  zápas extraligy žien proti  Šamorínu.  Na domácej  palubovke sme nastúpili proti družstvu  z  Top 4,  ktoré bude  bojovať  v  play off o medailu.  Boli  sme s mojim  kolegom  T. Kmetonim  zvedaví, ako si s týmto súperom  naše  mladé  družstvo poradí.  Posledné  dva  týždne  sme  trénovali  len s  piatimi hráčkami  a zvyšok  bol v spomenutej  karanténe.  Súperky  mali  výhodu  väčšej  zápasovej  záťaže a uplatnili aj svoje skúsenosti  spojene  s vekom. Naše hráčky začali zápas nervózne. Dopúšťali sme sa chýb v obrane v hre 1 na 1. V útoku sme mali straty po nepresných prihrávkach v rýchlych  protiútokoch a hre proti zón pressu.  V polčasovej prestávke sme sa snažili hráčky ukľudniť a apelovali sme na dodržovanie správnej taktiky v hre proti súperom nastavenej obrane. Po prvých 20 minútach zápasu sme boli výsledkovo mínus 20 bodov za súperom. Snažili sme sa dievčatá presvedčiť o tom, že majú na viac a že sa budeme snažiť druhý polčas vyhrať. Toto sa nám podarilo a po prestávke sme boli hráčkam  zo Šamorína vyrovnaným súperom. Teraz nás už po prekonaní karantény čakajú tréningy v plnom počte hráčok a veríme, že v nadchádzajúcich zápasoch budeme môcť dať herný čas viacerým hráčkam z lavičky.”

 

BAM Poprad – ŠBK Šamorín   64:81 (9:22, 15:22, 21:26, 19:11)

Body BAMP: Sojáková 22, Rodáková 14, Vyšňová a Tetemondová po 11, Grígerová, Barboričová a Tetemondová po 2

 

Z dôvodu množstva našich hráčok v nariadenej karanténe sme museli požiadať o odklad dvoch stretnutí. Duel so ŠKBD Spišská Nová Ves je na programe najbližšiu stredu (11.11.2020) v Poprade,  termín dohrávky z  5. kola v Piešťanoch ešte nemáme schválený, budeme Vás o ňom včas informovať.  Stretnutie z minulej soboty v Banskej Bystrici bol odložený na žiadosť súpera.

Komentáre