Výsledky z víkendu – 6.-7.12.2014

Zdieľaj

10850481_871093816256745_1694576680_nPrvý decembrový víkend do bojov o body zasiahli dve naše družstvá. Mladšie žiačky si pod taktovkou trénerky Michaely Drobnej na domácej palubovke v milej mikulášskej atmosfére najskôr pripomenuli obľúbený “sladký” sviatok všetkých detí. Potom, už plné energie, bojovnou a koncentrovanou hrou dotiahli obidve stretnutia do víťazného konca a tak si na svoje konto pripísali plný počet bodov. S rovnakým ziskom sa v nedeľu podvečer z Banskej Bystrice vrátilo aj naše družstvo žien, keď si poradili so svojimi súpermi v obidvoch stretnutiach.

.

.

Mladšie žiačky

BAM Poprad – ŠŠK UNION Press Košice           66:30

BAM Poprad – ŠŠK UNION Press Košice           71:27

.

Body: Barillová 33b, Barboričová 33b, Kmetoniová 18b., Prosbová 14b, Leščinská 14b, Kollárová 11b, Shickerleová 10b, Trembáčová 2b, Balážová 2b

Trénerka Michaela Drobná: Maródka potrápila aj naše družstvo, ale zdravý zvyšok tímu sa nezľakol a zabojoval. Dievčatá z Unionu Košice nám pred zápasom darovali čokoládových Mikulášov a my sme zase vybehli v mikulášskych čiapkach, takže začiatok zápasu sa niesol v takej sviatočnej atmosfére. Súperky nás na začiatku trošku potrápili, ale potom sme začali lepšie hrať kombinačnú hru a hlavne sme začali s rozumom brániť, čo sa prejavilo na výsledku  66:30. Druhý zápas mal veľmi podobný priebeh (71:27), ale trápili sme sa hlavne v obrane, takže na tom musíme ešte popracovať. No teší ma hlavne to, že dievčatá prenášajú nacvičené veci z tréningu do zápasu a je vidieť progres v technike streľby trestného hodu, keďže túto sezónu hádžeme už z väčšej vzdialenosti.”

.

.

Ženy

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BAM Poprad         47:70  (24:39)

Body: Petrikova 17, Tetemondova 11, Grigerova 8

BDZ ŠKP UMB Banská Bystrica – BAM Poprad   44:69  (28:39)

Body: Grigerová 14, Tetemondová 13, Dratvová 12

.

Tréner Igor Skočovski:  V prvom zápase sme sa stretli s tímom, ktorý je zložený prevažne z junioriek a hráčok, ktoré by mohli zasiahnuť aj do extraligy. Bolo to celkom dobré stretnutie, až na niektoré momenty, ktoré nám nevyšli. Ako čas beží, pomaly sa dostávame do tempa. Nemali sme problém, čo sa týka konečného výsledku, nevedeli sme si však udržiavať konštantný rytmus hry a museli sme dosť striedať, aby sme našli stabilnú päťku. Prespali sme v Banskej Bystrici a ráno sme nastúpili na druhý zápas. Toto stretnutie sme odohrali so staršími hráčkami Banskej Bystrice a bolo cítiť ich vyššiu kvalitu, hlavne pod košom. Trápila nás streľba spod koša, kde sme zahodili veľa pokusov. Museli sme viac drieť v obrane aj v útoku, aby sme si udržiavali náskok. Na konci naša mladosť a dravosť slávila úspech. Súper s nami nevydržal kondične a preto bol výsledok nakoniec o viac ako 20 bodov.”

Komentáre