Výsledky z víkendu – 24.-25.1.2015

Zdieľaj

10849775_411257842363848_6786343103024747906_nZ víkendových zápasov sa plný bodový zisk podaril iba družstvu starších mini žiačok, keď v sobotu na domácej palubovke zdolali svoje rovesníčky zo Starej Ľubovne. V obidvoch stretnutiach sa síce poriadne natrápili, no štyri body zostali v Poprade. Pochváliť ich však musíme určite za to, že sa po katastrofálnom začiatku nevzdali a o víťazstvo zabojovali.

Kadetské družstvá si už štandardne svojich súperov navzájom vymenili. “A-čko” si v predohrávke kola  v piatok ľahko poradilo s Cassoviou Košice, no v nedeľu proti Young Angels Košice dievčatá ťahali už za kratší koniec. Svoje vedúce postavenie v priebežnej tabuľke si však napriek tejto prehre udržali. Kadetky “B” prehrali obidve svoje stretnutia. Obzvlášť mrzí tá nedeľňajšia. Baby viac bojujú samé so sebou ako so súperom. Musia viac zapracovať na sústredení sa na hru a sebadisciplíne a určite prídu aj víťazstvá. 

.

.

Staršie mini žiačky

.

BAM Poprad – ŠŠK Basket Stará Ľubovňa   53:48 /29:19/

BAM Poprad – ŠŠK Basket Stará Ľubovňa   44:32 /23:7/

.
Trénerka družstva Danka Mlynarovičová: “Tento víkend sme doma privítali súperky zo Starej Ľubovne. Opäť sme narazili na súpera, ktorí bol rýchly, dravý a túžiaci po lopte. My sme opäť boli ustráchané, pomalé a nesústredené. V prvom zápase sme hneď v prvej štvrtine nedokázali dať kôš a prehrávali sme 16:0, z toho 12 bodov nám dala iba jedna hráčka! V druhej štvrtine nám súper dal iba 2 body, čím sme sa trošku zobudili. Nakoniec sme zápas vyhrali, ale spokojnosť s hrou nemôže byť. Druhý zápas sme začali lepšie, ale postupne sme začali opäť robiť veľa chýb. Prihrávky slabé a nepresné, streľba spod koša katastrófa a doskakovanie neúspešné. Zápas sme nakoniec dobojovali do víťazného konca. Máme sa stále čo učiť. O týždeň cestujeme do Košíc, kde zakončíme prvú polovicu súťaže”.

.

Kadetky A

.

BK SOŠŽ Cassovia Košice – BAM Poprad   33:84  (16:45)

Young Angels Košice – BAM Poprad            55:48  (23:22)

.

Tréner družstva Igor Skočovski: “Cez víkend sme cestovali do Košíc, kde sme narazili na kvalitou dvoch rozdielnych súperov. V piatok sme si zmerali sily s Cassoviou. Bol to zápas mačky a myši, kde sme úlohu favorita zvládli na jednotku. Nasadenie hráčok bolo na úrovni, i keď sme mali v druhom polčase aj hluché miesta, kedy naša hra bola troška chaotická. Nové veci, ktoré sme zapracovali do našej hry sa pomaly rozbiehajú a verím, že spestria našu hru v nadstavbe. V nedeľu na nás čakalo družstvo Young Angels,  ktoré veľmi tužilo po výhre a tak od začiatku nasadilo agresívnu obranu, ktorá nám robila veľké problémy. Od začiatku bolo jasné, že sa bude hrať na nízky počet bodov. Naša hra nebola na potrebnej úrovni, koncentrácia v obrane i v útoku boli kolísavé, ale snahu makať a bojovať bolo vidno. Škoda množstva zahodených lôpt spod koša (viac ako 20), inak by sme víťazstvo priniesli domov. Napriek prehre sme postavenie lídra v priebežnej tabuľke udržali, ale ďalšie domáce zápasy už musíme zvládnuť. Prvý hneď proti Ružomberku”.

.

Kadetky B

.

Young Angels Košice – BAM Poprad            79:35  (35:17)

BK SOŠŽ Cassovia Košice – BAM Poprad   65:45  (26:17)

Komentáre