Výkon z polčasu na Piešťany nakoniec nestačil

Zdieľaj

BAM POPRAD – Piešťanské Čajky 42:75

(12:19, 12:17, 9:16, 9:23)

 

Netradične v nedeľu odohrali naše hráčky zápas proti tabuľkovo druhým Piešťanom. Aj keď favoritom v tomto zápase bol tím z Považia, prvý polčas tomu nenasvedčoval a Čajky sme mali stále nadostrel. Rovnako dobre sme vstúpili do druhej polovice hry, no potom sa zápas zlomil a súperky ho doviedli do víťazného konca. Okrem bojovného výkonu našich dievčat Arénou značne zarezonovali najmä trestné hody súpera v prvej polovici hry (v pomere 8 ku 19) a následná technická chyba pre trénerku Gallovú v dvadsiatej minúte zápasu. Názor si spravil samotný divák, ktorý zápas sledoval z hľadiska…

 

Najviac bodov

Poprad: Filičková 14, Rusiňáková 12, Havranová 5

Piešťany: Thompson 21, Lubin 20, Matejčíková 12

Trestné hody: 6/11 – 21/28  Fauly: 22–18

Trojky: 4-4, Diváci: 300

Technická chyba trénerky Popradu- 20. minúta

5 faulov – 40. minúta Matejčíková

 

Povedali po zápase

Tatiana Gallová, trénerka Popradu: “Myslím, že sme mali veľmi dobrý prvý polčas a boli sme Piešťanom vyrovnaným súperom. Ukazujeme progres, aj keď nedokážeme udržať tempo v celom zápase, ale vidieť posun v našej hre a to je pre nás podstatné. Tiež po polčase sme sa chytili, no v tretej štvrtine potom prišiel moment, keď nám to ušlo a s mladým tímom je to potom ťažké dobiehať.”

Eva Filičková, hráčka Popradu: “Je nám ľúto prehry v tomto zápase, lebo na súpera sme boli pripravené a mali sme ich naskautované. Prvý polčas sme hrali vyrovnanú hru, škoda že to už nešlo v druhom polčase, menej nám to padalo, súper hádzal veľa šestiek, preskákali nás. V poslednej štvrtine bolo u nás vidno už aj málo energie a ukázala sa sila súpera. Musíme tiež určite popracovať na koncentrácii počas celého zápasu.”

Richard Kucsa, tréner Piešťan: “Chcem pogratulovať niektorým mojim hráčkam, že si to odmakali a naplnili očakávania, ktoré máme v klube. Rovnako chcem vyzdvihnúť výkon Popradčaniek, robili nám problémy, hrali dobre, s energiou, v niektorých situáciách nás aj predčili, hlavne v tej bojovnosti a usilovnosti odohrali výborný prvý polčas. My máme teraz možno také bláznivé obdobie, ale bojujeme ďalej a pracujeme na tom, aby sme naplnili očakávania.”

Alexandra Hašková, hráčka Piešťan: “Bola to jedna z povinných výhier, ktorú by sme mali mať na konte. Bohužiaľ sme nenastúpili podľa našich predstáv, ale v druhom polčase bol už náš výkon presvedčivejší”.

 

 

Komentáre