Výsledky zápasov BAM Poprad! 1. – 2.12.2018

Zdieľaj

Prvý decembrový víkend odohrali tri mládežnícke kategórie ligové zápasy.  Kadetky privítali na domácej palubovke súperov zo Žiliny a Ružomberka. Žiačky cestovali do Košíc, kde ich čakal súper  UPJŠ Tydam KE. Naše Staršie mini žiačky taktiež bojovali o cenné víťazstvá v Košiciach, ale proti Young Angels Yellow Košice! Fandíme BAMPáčkam!!!

 

KADETKY

Sobota, 1.12.2018

BAM Poprad – BKM Žilina 57:52 (27:22)

Trénerka, Ľ. Fáberová: “Počas celého zápasu sme v útoku čelili  zónovej obrane, čo nám dalo poriadne zabrať. Dievčatá sa museli maximálne koncentrovať a uvažovať, ako ideálne prebiť zónu 2-3. Pre nás poriadne vydreté víťazstvo.”

 

Nedeľa, 2.12.2018

BAM Poprad – MBK Ružomberok 56:50 pp (22:26)

Trénerka, Ľ. Fáberová: “Dnes to bol zápas plný adrenalínu na oboch stranách. V zápase sme často bodovo prehrávali, ale vždy sme zabojovali o každú loptu a nakoniec to dotiahli do predĺženia. Veľa síl nám vzala naša obrana, kde sme vyvíjali maximálny tlak na všetky hráčky na ihrisku, čoho dôsledkom boli aj nepremenené jednoduché strely spod koša. Jedna vec je ale dôležitá, že keď sme nedali kôš nikto nevešal hlavu a hneď tvrdo bránil, aby získal loptu. Dnes to bol extrémny výkon mojich dievčat ako tímu! Veľmi si vážim túto výhru, lebo dnes sa hráčky obetovali pre svoj tím na úkor všetkých zdravotných ťažkostí a zabojovali o víťazstvo! Vytvorili skvelú patriu na ihrisku aj mimo neho. Radosť s nimi dennodenne pracovať! Samozrejme nám k víťazstvu pomohli hlasivky rodičov a našich fanúšikov, ktorí nás hnali dopredu a žili s nami počas celého zápasu! Ďakujeme za podporu!”

 

ŽIAČKY

Sobota, 1.12.2018

UPJŠ Tydam Košice – BAM Poprad 41:36 (20:17)

UPJŠ Tydam Košice – BAM Poprad 31:47 (10:19)

Trénerka, N. Harabinová: “S našim výkonom som spokojná. Prvý zápas bol veľmi vyrovnaný, veď do štvrtej štvrtiny sme vstupovali za zhodného stavu. Napätá koncovka priniesla víťazstvo súperovi, ale nám veľa cenných skúseností. V druhom zápase sme od začiatku hrali vo vysokom tempe, premenili sme veľa rýchlych protiútokov a agresívne šlapali v obrane po celom ihrisku. To prinieslo ovocie a v závere sme sa už nemuseli báť o výsledok.”

 

STARŠIE MINI ŽIAČKY 

Sobota, 1.12.2018

Young Angels Yellow Košice – BAM Poprad 17:46 (8:23)

Young Angels Yellow Košice – BAM Poprad 33:62 (9:33)

Trénerka, V. Bolozová: “Odohrali sme dva odlišné zápasy s víťazným výsledkom pre náš tím. V prvom zápase dievčatá hrali kŕčovito, ich výkon v útoku aj v obrane bol slabý. Na druhý zápas nastúpili v úplne inej nálade. Loptu si posúvali dopredu, bránili a bojovali o každú loptu. Postupne sa nám zlepšila aj streľba. Do zápasu bola zapojená každá hráčka, dievčatá sa navzájom povzbudzovali a s chuťou si všetky zahrali. Bol to kolektívny výkon, za ktorý dostávajú pochvalu.”

Komentáre