Vyhrali sme nad Slovanom!

Zdieľaj

BAM Poprad – BK Slovan Bratislava 77:58

(18:15, 19:13, 27:12, 13:18)

Najviac bodov

Poprad: Grigerová 15 (trojky 3/4), Tetemondová 11, Havranová 10

Slovan: Vaigl 14, Zarevúcka 10, Talajková 7

Po sérii prehier si naše dievčatá napravili chuť víťazstvom nad bratislavským Slovanom. Po vyrovnanej prvej štvrtine už zápas kontrolovali a rovnako si body podelila celá lavička. Popradský divák, ktorý meral cestu do Arény, sa mohol tešiť nie len z víťazstva, ale aj basketbalu, na ktorý sa skutočne dobre pozeralo. V drese Popradu sa prvý krát predstavila 19 – ročná hráčka zo Slovinska, 189 centrimetrov vysoká reprezentantka U20, Teja Goršič, ktorá pricestovala pod Tatry minulý týždeň.

Povedali po zápase

Tatiana Gallová, trénerka Popradu: “Na začiatku to bolo veľmi vyrovnané a museli sme sa oťukať. Som rada, že sa konečne začína prejavovať to, čo robíme na tréningoch. Dievčatá sa lepšie vidia, lepšie riešia situácie a začíname hrať rýchlo a agresívne. Posledné týždne sme mali zdravotné problémy – naša kľúčová hráčka bola zranená. Dievčatá sa na ňu spoliehajú. Teší ma, že dnes Miša Grigerová ukázala, čo v nej je.”

Michaela Grigerová, hráčka Popradu: “Na tento zápas sme sa zodpovedne pripravovali celý týždeň a vstúpili sme do neho s cieľom vyhrať, čo sa nám aj vďaka koncentrovanému výkonu podarilo. Priebeh zápasu sme kontrolovali hlavne našou bojovnosťou. Konečne bolo cítiť našu energiu na ihrisku aj mimo neho. Takým istým výkonom sa chceme prezentovať aj v ďalších zápasoch”. 

Danilo Rakocević, tréner Slovana: “Ako tréner to nemôžem veľmi hodnotiť, keďže na tréningu nemáme všetky hráčky. Môžem to hodnotiť ako basketbalový fanúšik Slovana. A ako fanúšik Slovana so sklamaný.“

Nikola Turzáková, hráčka Slovana: “Myslím že domáce vyhrali zaslúžene, mali väčšiu energiu na ihrisku, väčší dôraz na doskok, kde sme im v útoku dávali druhé šance. V tretej štvrtine získali väčší náskok a tam sa to zlomilo.” V zápase so Slovanom sa proti sebe postavili sestry Turzákové, jedna v drese Popradu, druhá v drese Slovana. “Vždy sa teším, že sa môžem vrátiť domov a zahrať si v Poprade. Dnes to bolo o to výnimočnejšie, že sme so sestrou nastúpili proti sebe – bol to taký pekný moment”. 

 

Budúcu sobotu nasleduje reprezentačná prestávka a naše dievčatá sa opäť doma predstavia v sobotu 24.11.2018 o 17:30 proti Banskej Bystrici. 

Komentáre