Tri štvrtiny vyrovnaný zápas

Zdieľaj

BKM Junior UKF Nitra – BAM Poprad 62:46

(16:15, 12:11, 16:11, 18:9)

Najviac bodov

Nitra: Martišková 17, Kudličková 11, Fehérová 10

Poprad: Filičková 13, Sojáková 12, Grigerová a Rodáková po 7

 

Súboj tabuľkových susedov priniesol vyrovnaný zápas v troch štvrtinách. Cez polčas sme do šatní odchádzali za stavu 28:26 pre domáce. Na začiatku druhej polovici hry sme Nitre dovolili rozdiel natiahnuť, no tri a pol minúty pred koncom to bolo opäť už len o 5 bodov. Záver zápasu sme už do úspešného konca nedotiahli. Do hry ani v Nitre nezasiahli zranené hráčky Rusiňáková a Lysová.

Povedali po zápase

Tatiana Gallová, trénerka Popradu: “Zápas bol vyrovnaný viac ako 3-štvrtiny a záverečný výsledok skresľuje dianie na ihrisku. Prvý polčas sme sa naťahovali o každý bod a domáci tím išiel do šatní s dvojbodovým náskokom. Bohužiaľ nám našou nervozitou ušiel začiatok druhého polčasu a Nitra si vypracovala 14-bodové vedenie (úsek vyhrali 12:0). Napriek tomu sme sa v druhej polovici tretej štvrtiny našou dobrou obranou dotiahli na 4, keď sme dovolili dať súperkám iba 4-body, ale opäť sme bojovali s našou nízkou streleckou úspešnosťou a nedokázali preklopiť víťazstvo na našu stranu. Blahoželáme Nitre k zaslúženému víťazstvu.”

Patrícia Sojáková, hráčka Popradu: “Do zápasu sme vstúpili s cieľom vyhrať. V prvom polčase sme hrali rýchly basketbal a vychádzali nám signály. V obrane nám vychádzalo to čo sme dostali za pokyn od trénerky. V druhom polčase sme nedokázali premeniť jednoduché koše a trochu sme vypadli z obrany. Stratili sme veľa lôpt čo nás stalo víťazstva. Musíme dať hlavy hore a dobre sa pripraviť na domáci zápas proti Slovanu.”

Pavol Horička, tréner Nitry: „Do zápasu sme nastúpili veľmi nekoncentrovane a laxne. Zbytočne sme ponúkli Popradu možnosť hrať s nami vyrovnaný zápas. Zle sme bránili, chýbala agresivita. V druhom polčase sme zlepšili tlak na loptu, získali sme veľa lôpt a z protiútokov sme dali nejaké body. Záver zápasu sme zvládli. Víťazstvo sa počíta, ale výkon musí byť iný ako v prvom polčase. My musíme hrať 40 minút na hranici svojich možností.”

(Foto k článku: M. Slávik)

 

Záznam zo zápasu si môžete pozrieť na tomto mieste:

Komentáre