Dar od pána Beljajeva pomohol ženskému tímu do extraligy

Zdieľaj

Alexej Beljajev poskytol ženskému Basketbalovému klubu (BAM) v Poprade osobný dar 20 tisíc eur. Predchádzalo tomu niekoľko rokovaní s vedením popradského basketbalu. Beljajev peniaze daroval ako súkromná osoba a prisľúbil, že na podporu basketbalu prispeje aj Tatravagónka, ktorej je spolumajiteľom. Podľa Beljajeva je basketbal spolu s hokejom a futbalom kľúčovým športom v meste, čoho dôkazom je aj 70 ročná história popradského basketbalu.

„Dobročinnosť je súčasťou bohatstva – aspoň ja to tak vnímam. Dlhodobo podporujem množstvo vecí a spravidla ide o charitu, kde pomáhame rôznym ľuďom a organizáciám. Pokiaľ sa popradský basketbal dostal do ťaživej situácie a môj dar im pomohol to ustáť, tak sa tomu môžem iba tešiť. Neprihlásiť ženský tím po 70 ročnej histórii do extraligy by asi nepôsobilo dobre, takže som sa rozhodol im pomôcť“, povedal Alexej Beljajev a dodal, že podpora športu, kultúry a spoločensko-občianskych aktivít je nielen povinnosťou miest a obcí, ale aj podnikateľského sektora.

Popradský ženský basketbal si prešiel za uplynulé mesiace ťažkým obdobím, priznávajú predstavitelia klubu. “Preto by sme radi poďakovali pánovi Beljajevovi za jeho finančnú podporu, aj na základe ktorej môže ženský basketbal v Poprade pokračovať. O to viac, že išlo osobný dar. Sme viazaní nie len dlhoročnou tradíciou, úspešnými hráčkami a reprezentantkami, ale aj celou súčasnou pyramídou basketbalovej mládeže, kvôli ktorej by mal vrcholový basketbal v našom meste existovať”, uviedla prezidentka Basketbalového klubu Poprad Jana Janáčková.

 

Pre doplnenie tlačovej správy prikladáme archívne články z 23. júna a 29. júna 2018:

Družstvo žien sa zajtra do extraligy neprihlási

ZLIKVIDUJME POPRADSKÝ BASKETBAL!

Komentáre