Séria s Bystricou úspešná, ideme ďalej!

Zdieľaj

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BAM Poprad 57:66

(10:20, 15:15, 14:8, 18:23) – stav série 2:0 pre Poprad

 

Najviac bodov

Banská Bystrica

Števulová 14, Verlíková a Striešová po 9, Matejčíková 7

Poprad

Grigerová 17 (11 doskokov), Sojáková 13 (3 trojky), Filičková 11

 

V stredu večer nastúpili naše hráčky v odvetnom zápase 2. kola play-off na palubovke Banskej Bystrice, pričom v sérii hranej na dva víťazné zápasy po domácej vysokej výhre viedli 1:0. Už pred zápasom bolo  jasné, že Bystrica nepustí kožu len tak, no na druhej boli Popradčanky namotivované predviesť opäť tímový výkon a ukončiť sériu v najkratšom možno čase.

Zápas síce trojkou otvorila domáca Števulová, no potom z protiútokov bodovali na striedačku Grigerová s Filičkovou. Prvú štvrtinu sme vyhrali rozdielom desiatich bodov. Tá druhá bola z oboch strán vyrovnaná, Bystričanky náskok nestiahli, no pomaly sa začali doťahovať. V tom pokračovali aj v druhej časti hry, kde naše dievčatá naopak kopili straty a domáce potiahli šnúru 14:2 a bol najvyšší čas na time-out. Trinásť minút do konca bolo vyrovnané – 37:37. V poslednej štvrtine však naše dievčatá zabrali na plné obrátky, svojim dielom prispeli mladé, aj skúsené baby. Svoju šnúru začala šestkami Sojáková, ktorá následne pridala po sebe 3 trojky a za necelé tri minúty hry potiahla družstvo 11-timi bodmi za sebou. K nej sa následne pridali úspešnými pokusmi Goršič aj Tetemondová a v oddychovom čase domácich sekundu pred koncom zápasu mohol náš tréner oznámiť babám už len dobrú správu. Spomenúť tiež treba včerajší výkon Michaely Grigerovej, ktorá odohrala “svoj” zápas a popri “dirigovaní” hry zaznamenala double-double, 17 bodov a 11 doskokov a na palubovke strávila viac ako 38 minút.

Naše hráčky sa konečne dostali do hernej pohody, v tíme funguje chémia a opäť nám stúpla aj úspešnosť streľby, tá za 2 body nebola v posledných dvoch zápasoch pod 50% a za 3 sme sa rovnako držali nad 40-timi percentami. Veríme, že takto budeme pokračovať aj v Nitre.

 

Povedali po zápase

Miloslav Michálik, tréner BK ŠKP 08 Banská Bystrica: “Nemyslím si, že by bol Poprad v tomto zápase nad naše sily. Neboli sme horším družstvom na palubovke. Rozhodla popradská úspešnosť streľby za tri body. To je jediný ukazovateľ, v ktorom bol súper lepší. Keď hostky potrebovali dať kôš za tri body, tak ho aj dali. My sme sa snažili v útoku, mali sme o dvadsať pokusov viac než popradský celok, čo je skvelé vzhľadom na našu útočnú hru v celej sezóne, no i tak sme prehrali. Všetko záleží od úspešnosti streľby a tá bola u nás 28 percentná. Nehovorím, že je úplne zlá, ale mohla byť vyššia. Nemôžem byť teda nejako nespokojný s niečím, len nám súper ušiel v streľbe za tri body. To boli zlomové momenty, ktoré nás položili.”

Petra Števulová, kapitánka BK ŠKP 08 Banská Bystrica: “Myslím si, že sme mali dnes na to, aby sme vyhrali. Boli sme dostatočne namotivované na víťazstvo. Mrzí ma, že sa nám nepodarilo stav série vyrovnať, ale môžeme ísť z tohto zápasu so vztýčenou hlavou. Žiaľ, inkasovali sme veľa trojok, hlavne v tých rozhodujúcich chvíľach zápasu. Nedostúpili sme k hráčkam súpera. Myslím si, že Popradčanky neboli v tomto zápase lepšie, ale mali možno aj viac šťastie než my. Čaká nás teda boj o siedme miesto. Verím, že sa nám ho podarí získať.”

Ľuboslav Kovalský, tréner BAM Poprad: “Bol to veľmi vyrovnaný zápas. Bystrica hrala diametrálne inak ako u nás, bola bojovnejšia. Videli sme, že chcú ešte o túto sériu zabojovať. My sme boli na to pripravené, čakali sme, že to bude agresívnejšie zo strany domácich, to sa aj potvrdilo. Rozhodol kolektívny výkon z našej strany, tak ako aj minulý zápas. Ďalej kvalitná obrana a chytili sme sa v kľúčových momentoch dobrou streľbou, keď nás už Bystričanky dobiehali. Pomohli nám hlavne tri trojky v rade z troch útokov v štvrtej štvrtine. Tam sme sa znovu odpútali od domáceho družstva a vytvorili si už rozhodujúci náskok, ktorý sme ku koncu stretnutia viac menej kontrolovali.”

Michaela Grigerová, hráčka BAM Poprad: “Vedeli sme, že tento zápas bude oveľa ťažší než v Poprade. Bystrica u nás prehrala vysoko, takže išla do tejto odvety nabudená, keďže sa hrá iba na dva víťazné zápasy. My sme sa však na súpera poctivo pripravovali a sústredili sa hlavne na naše veci a obranu. Som rada, že nám vychádzali útoky. Podržala nás aj streľba, celkom nám to do koša padalo. Až na pár chýb to bol z našej strany dobrý zápas.”

 

Sériu sme teda vyhrali 2:0 a 6. apríla v poslednom kole play-off budeme s Nitrou (ktorá  porazila Slovan rovnako 2:0) bojovať o celkové umiestnenie na 5. mieste. Opäť sa hrá na 2 dva víťazné zápasy, začíname v sobotu 6.4. v Nitre, následne v stredu 10.4. doma v Poprade a prípadný tretí zápas sa odohrá v sobotu 13.4. opäť v Nitre. Zopakuje sa tak záver minuloročnej sezóny, kde sme sa rovnako s Nitrou bili o piatu priečku. Banská Bystrica bude s Bratislavským Slovanom bojovať o celkové 7. miesto.

 

Komentáre