Bavme sa basketbalom!

Zdieľaj

Už tradičné klubové podujatie s názvom “Bavme sa basketbalom” (ktoré je určené pre najmladšie BAMPáčky z Prípraviek) sa konalo 23.3.2019. Zavčas rána si dievčatá našli cestu do telocvične na ZŠ Komenského, kde bol pre ne pripravený športový program so zaujímavými cenami. Naše trénerky, ktoré sa venujú najmladším BAMPáčkam ich pri každom cvičení a súťaži sprevádzali a povzbudzovali nie len potleskom, ale i svojimi hlasivkami. Okrem šikovných športovkýň zavítali do nášho domovského stánku i rodičia, súrodenci a starí rodičia, ktorí videli ako sa ich ratolesti zabávajú pohybom.

“Tradične sme začali klasickou rozcvičkou spojenou so strečingom. Potom sme dievčatá rozdelili do štyroch skupín a vytvorili im zaujímavé stanovištia. Každá BAMPáčka absolvovala 4 okruhy cvičení (ballhandling a dribbling, gymnastika, streľba na kôš a dvojtakty). Po súťažiach si dievčatá zahrali zápasy a spoločne sme to ukončili guľôčkovou vojnou. Myslím si, že dievčatá si prišli na svoje a skutočne sa bavili basketbalom” s úsmevom opísala podujatie trénerka prípravky ZŠ Dostojevského, A. Ferenčáková.

Prezidentka klubu, A. Kováčová neskrývala radosť a zhodnotila podujatie: “Teším sa, že účasť na podujatí “Bavme sa basketbalom,” z kola na kolo rastie. Keďže tieto podujatia máme zväčša 4-krát v každej sezóne, je výborné, že dievčatá sa spoločne stretnú a súťažia v rôznych disciplínach. Verím, že toto nadšenie im ostane ešte dlhé roky a budeme sa pozerať ako z nich rastú talentované BAMPáčky, ktoré reprezentujú mesto Poprad!”

Komentáre