Máme bronzovú medailu!

Zdieľaj

Vynikajúci úspech dosiahlo naše družstvo mladých žien, keď na finálovom turnaji MSR v kategórii Extraliga U23 obsadilo tretie miesto a získalo tak bronzovú medailu! GRATULUJEME!

Po dvoch turnajoch  (Košice a Piešťany),  kde  dievčatá odohrali zápasy s každým účastníkom súťaže Extraliga U23, obsadili priebežnú piatu priečku. V zápase o postup do bojov o medaily si výborným výkonom poradili s tímom  BK  Slovan Bratislava (54:85) a vrátili mu tak prehru zo základných zápasov. Našim  súperom v semifinále bol adept na celkové víťazstvo, družstvo z Banskej Bystrice.  Prvý  polčas  ešte  dievčatá  diktovali  tempo hry (30:37), no  po prestávke im postupne dochádzali sily a vedenie  neustrážili. Tento výsledok  ich  veľmi  mrzel.  Našťastie sa dievčatá zmobilizovali a do náročného duelu o bronzovú medailu nastúpili koncentrované a odhodlané ju aj získať.  Prvý polčas proti MBK Stará Turá bol veľmi vyrovnaný, no  v  tretej  štvrtine parádnou šnúrou 18:0 získali rozhodujúci náskok a víťazstvo si už nedali zobrať. Radosť bola obrovská!

Zisk  bronzovej  medaily  je  krásnym vyvrcholením úspešnej sezóny. Mladé družstvo v extraligovej súťaži obsadilo šiestu pozíciu a jeho základ teraz dosiahol  ešte  väčší  úspech. „ Medaila  bola  našim  cieľom a dievčatá dali do toho všetko.  Bojovali a ukázali, že v plnej  zostave  majú  silu.  Na tomto turnaji  sme  boli v kompletnom zložení  v  piatok a  v  nedeľu.  Práve  tieto  zápasy  sme  zvládli  najlepšie.  Z  pohľadu  celého  klubu  môžem  povedať,  že  sme  sa  zlepšovali  od  zápasu  k  zápasu a určite sme nesklamali.  Aj  v záverečnej  extraligovej  sérii  proti  Šamorínu  sme  dokázali  doma  vyhrať a to bol pre nás veľký úspech,“  stručne zhodnotil pôsobenie dievčat v súťaži tréner Tibor Kmetoni.