Dráma v Ružomberku, prehra o dva body

Zdieľaj

O víťazstvo s favoritom dievčatá bojovali až do samotného konca zápasu.

MBK Ružomberok – BAM Poprad 59:57 (27:31)

Najviac bodov Poprad: Kudličková 11, Ivančáková 10, Kupčíková 9

V ďalšom kole nadstavbovej časti cestovali naše hráčky do Ružomberka, ktorý posledné týždne výrazne posilnil svoj káder a bol v tomto zápase papierovým favoritom. Vývoj zápasu však nakoniec ukázal niečo iné. Naše dievčatá začali šnúrou 6:0, prvú štvrtinu sme síce prehrali 12:17, no v ďalšej otočili v pomere 19:10 a do šatní sme odchádzali so štvorbodovým vedením. Ružomberok otočil, no naše dievčatá hrali stále rozumne a so srdcom. Dobre bránili a v tretej štvrtine nedovolili domácim ujsť o viac ako 5 bodov. Na začiatku poslednej štvrtiny sme potiahli šnúru 9:0 a za stavu 50:50 už bolo isté, že o víťazovi sa nebude rozhodovať ľahko. Za stavu 58:57 a 15 sekúnd do konca sme faulom na Walker (ktorá nepremenila jednu z dvoch šestiek a zvýšila na 59:57) získali útok a možnosť zápas posunúť do predĺženia, resp. vyhrať. Nepomohli však ani dva time-outy a trojka vystrelená dve sekundy pred koncom neskončila v koši Ružomberka.

Naše hráčky podali na Liptove veľmi dobrý a bojovný výkon, s aktuálne tretím tímom hrali vyrovnanú partiu a veľa nechýbalo veľkému víťazstvu. Oproti Ružomberku sme mali vyššiu úspešnosť streľby (40 ku 30%), jeden doskok k dobru (35 ku 34), premenili sme viac trojok (5 ku 3). Naopak, z trestných hodov sme premenili len polovicu (53%, 10 z 19), 13 krát faulovali najlepšiu strelkyňu Ružomberka Walker (24 bodov), ktorá následne premenila 15 zo 17 šestiek.

Povedali po zápase: 

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Som veľmi prekvapený, ako sme schopní predviesť takýto výkon. Po takom dobrom týždni, aký sme mali. Po zápase s Košicami sme mali výborný tréningový týždeň, v ktorom sme porazili silný Miškolc. Som teda šokovaný, a pýtam sa, aké sú dôvody dnešného výkonu môjho tímu. Začali sme zle, inak, ako sme si predstavovali, hľadám príčiny tohto stavu.”

Milan Černický, tréner Popradu: “Nečakali sme takýto vývoj zápasu. Vedeli sme, že Ružomberok na nás vybehne. Hrali sme veľmi rozumne, dobre v obrane, málo chýbalo, aby sme vyhrali, čo by bolo obrovské prekvapenie. Za predvedený výkon, keby sme boli vo futbale, tak poviem – sme si zaslúžili aspoň bod.”

(hlasy po zápase: mbkruzomberok.sk; foto: Rudolf Maškurica)

Fotogaléria zo zápasu (facebook)

Komentáre