Cenné víťazstvo nad Šamorínom

Zdieľaj

Vytúžené víťazstvo sa dnes stalo realitou. Dievčatá spoločne zabojovali a svojho dnešného súpera  ŠBK Šamorín zdolali o 9 bodov. Fandíme BAMPáčkam!!! 

 

Slušne zaplnené hľadisko ich hnalo celé stretnutie neúnavne dopredu. Vyše 350 divákov potešilo nielen víťazstvo, ale aj množstvo pekných, rýchlych akcií. Veľkú radosť však mali samotné hráčky.  “Na tento zápas sme sa veľmi tešili a zodpovedne sme sa naň pripravovali. Bol to pekný zápas aj pre divákov a hlavne sme si to víťazstvo užívali my. Po horšom úvode sme začali hrať kolektívnejšie a to bol kľúč k úspechu.” zhodnotila výkon tímu Lucia Hadačová

.

BAM Poprad – ŠBK Šamorín  61:52 (18:21, 19:13, 15:12, 9:6)

Body BAM Poprad: Hadačová 15, Kudličková 13, Filičková 11, Drobná 6, Ivančáková 5, Flešárová 4, Hamaliarová 3, Grigerová, a Tetemondová po 2

Body ŠBK Šamorín: Hašková 15, Slezáriková 14, Marcová a Beronja po 8

 

Milan Černický (tréner BAM Poprad) – “Očakávali sme ťažký zápas a kľúčom k úspechu bolo, že sme ich najnebezpečnejšiu hráčku ubránili na osem bodov. Mali sme výškovú prevahu a zabrali naše podkošové hráčky. Chceli sme hrať vo vysokom tempe, pretože Šamorín má užší káder. Zo začiatku mal súper vysoké percento úspešnosti streľby, ale našou bojovnosťou sme tento zápas dokázali zvládnuť. Chceli sme vyhrať a našim cieľom je dosiahnuť štvrté miesto. Máme to dobre rozbehnuté a je len na nás, ako to zvládneme.” 

Timea Sujová (asistentka trénera ŠBK Šamorín) – “Bol to ťažký zápas po dlhom cestovaní. Dievčatá zaspali začiatok a ani v ďalšom priebehu sa nechceli prebrať. Zápas sme si prehrali samé. Mali sme aj dobré úseky, ale bez obrany sa to nedá. Zasekli sme sa v útoku a nikomu z nás tento zápas nevyšiel.”

Alexandra Hašková (hráčka ŠBK Šamorín) – “Celý čas sme mali veľmi zlú obranu. Snažili sme sa to zlepšiť, ale nepadalo nám to ani v útoku a preto sme sklamané. Verili sme, že v Poprade vyhráme, ale nevyšlo nám to.”

Komentáre