Výsledky zápasov BAM Poprad! 17. – 18.11.2018

Zdieľaj

Máme za sebou víkend plný basketbalových zápasov. Naše najstaršie družstvo odohralo dvojzápas proti prvoligovému družstvu z Ružomberka. Kadetky mali pred sebou jeden zápas proti Rožňave. Žiačky odohrali v sobotu domáce zápasy proti dievčatám z Krompach. Naše minikategórie cestovali do Košíc. Staršie minižiačky odohrali svoje prvé ligové stretnutia proti CBK Košice a Mladšie minižiačky sa zúčastnili Turnaja mladších nadejí v Košiciach! Fandíme BAMPáčkam!!!

Juniorky

Sobota, 17.11.2018

MBK Ružomberok – BAM Poprad 84:38 (50:8)

Nedeľa, 18.11.2018

BAM Poprad – MBK Ružomberok 73:64 (42:32)

Trénerka T. Gallová: “Tento víkend odohrali juniorky dva rozdielne zápasy proti súperovi z Ružomberku. U súpera rozhodol o našej vysokej prehre 84 : 38 zlý prvý polčas (50 : 8), keď sme hrali bez energie a kopili “školácke” chyby v obrane aj v útoku. Druhý polčas sme však hrali celkom vyrovnane a v tomto trende sme sa chystali pokračovať aj v nedeľu doma, čo sa nám aj podarilo a súperkám sme prehru po skvelom tímovom výkone oplatili.”

 

Kadetky

Sobota, 17.11.2018

ŽBK Rožňava – BAM Poprad 43:57 (21:18)

Trénerka, Ľ. Fáberová: “Dôležitá výhra pre nás. Som rada, že sa to podarilo aj keď náš zápas nebol extra lahodný pre oko diváka. Veľmi si vážim, že stále niektorí rodičia a dokonca i starí rodičia dievčat cestovali s nami a podporili nás!”

 

Žiačky

Sobota, 17.11.2018

BAM Poprad – BK Kovohuty Krompachy 54:14 (32:8)

BAM Poprad – BK Kovohuty Krompachy 43:18 (16:3)

Trénerka, N. Harabinová: “V sobotu sme odohrali zápasy proti družstvu z Krompách, ktoré hrá mimo súťaž, pretože je zložené z dievčat viacerých ročníkov. Bol to súper, s ktorým sme sa doteraz nestretli, a preto sme nevedeli, čo môžeme od nich očakávať. Dievčatá dostali jasný pokyn,a to hrať agresívne hlavne v obrane a pritlačiť na súper od prvej sekundy zápasu. To sa vyplatilo a už v polčase sme mali jasnú prevahu. Na ihrisku dostali šancu a priestor všetky hráčky. Oba zápasy sme dotiahli do víťazného konca, a tým si vybojovali prvé víťazstvá v tejto sezóne.”

 

Staršie mini žiačky

Nedeľa, 18.11.2018

CBK 2007 Košice – BAM Poprad 30:53

CBK 2007 Košice – BAM Poprad 39:38

Trénerka, V. Bolozová: “Na 1.zápas v sezóne dievčatá sa veľmi tešili, začali koncentrované, bojovali o každú loptu, prihrávali, driblovali, loptu posúvali dopredu rýchlou prihrávkou. Odmenou na konci zápasu bola výhra. Počas druhého zápasu postupne sa stratila streľba, upadla bojovnosť. Dievčatá sa snažili, celý zápas vyhrávali, ale súper postupne ukrajoval náskok a v závere zápasu sme dostali kôš…tento aj rozhodol o výsledku. Verím, že dievčatá pochopili že zápas sa hrá od prvej minúty až po poslednú a poučia sa zo svojich chýb. Celý tím chválim za bojovnosť a kolektívny duch.”

Mladšie mini žiačky

Nedeľa, 19.11.2018

Trénerka, A. Kováčová: “Minibasketbalová liga  mesta Košice spustila v nedeľu 18.11.2018  v poradí 6. ročník venovaný basketbalu detí. Dejiskom projektu bola dobre známa ZŠ Mateja Lechkého  v Košiciach. Na podujatí sa spolu predstavilo 17 družstiev dievčat a chlapcov. Pre naše dievčatá to bola prvá skúsenosť so systémom hry 3×3 na šírku ihriska, čo dávalo priestor aj dievčatám, ktoré sa s loptou v zápasoch 5×5 stretnú málo. Tu sme boli nútení sa viac uvoľňovať, a tiež mali viac priestoru pre dribling. Odohrali sme 3 stretnutia s Košicami, Čaňou a Rožňavou, pri zápasoch  sa nesleduje skóre, aby nevznikla potreba trénerov či rodičov vyhrávať, čo je v tejto kategórií výborná vec. Dievčatá si počínali veľmi dobre,  dopredu ich hnala túžba skórovať, horšie to bolo s návratom do obrany, na čom ešte musíme popracovať.  Je vidieť, že dievčatá sa ešte len spoznávajú po hernej stránke a čo je nemenej dôležité nadväzujú nové priateľstvá a väzby. Chcela by som vyzdvihnúť tento výborný projekt a kvalitnú organizáciu podujatia, v budúcnosti sa ešte určite zúčastníme na spomínanom podujatí.”

 

Komentáre