Výsledky z víkendu – 19.-20. 10. 2019

Zdieľaj

Uplynulý  víkend do bojov o body  zasiahli  z  mládežníckych družstiev  len staršie žiačky.  V sobotu v Rožňave si so svojim súperom poradili ľahko, zato v nedeľu to bolo horšie. Tím CBK Košice bol nad ich sily, aj keď lepšou a úspešnejšou streľbou mohlo byť konečné skóre oveľa priaznivejšie.

“V sobotu sme vycestovali na zápas do Rožňavy. V stretnutí, v ktorom sme mali celkovú hernú prevahu, si z chuti zahrali všetky  hráčky a všetky  tiež bodovali.  Prvýkrát  v sezóne sa nám taktiež podarilo prekročiť  100-bodovú hranicu,  a to  v poslednej  sekunde  zápasu.  Na  nedeľný  zápas  v Košiciach  sme  nastúpili  s  veľkým  rešpektom  voči  súperovi, čo sa odzrkadlilo v priebehu 1. polčasu. V druhej polovici dievčatá začali viac bojovať o svoje miesto na ihrisku. Bohužiaľ, príliš nízka úspešnosť z čiary trestných hodov a  množstvo útočných  doskokov  súpera sa  podpísali na  30-bodovom  rozdiele   v konečnom skóre.” zhodnotil víkendové účinkovanie svojho družstva tréner Petr Stavěl.

.

ŽBK Rožňava  – BAM Poprad  44:101 (24:51)
Body BAMP: Sagalincová 18, Mertová a Húsková po 15
.
CBK MINIBUSEUROPA Košice – BAM Poprad  79:48  (51:25)
Body BAMP:  Taušová 10, Mertová a Kovalčíková po 9
.
Najbližšie stretnutia staršie žiačky odohrajú 2. a 3. novembra 2019, keď na domácej palubovke privítajú družstvá YA Košice U15 a TYDAM UPJŠ Košice.
Komentáre