Staršie žiačky v prvej osmičke!

Zdieľaj

Minulý víkend ukončili Staršie žiačky základnú časť súťaže dvojzápasom proti družstvu zo Spišskej Novej Vsi. V oboch stretnutiach sa naše dievčatá tešili z výhier, ktoré im zabezpečili tretie miesto v tabuľke, a tým pádom aj postup do hornej osmičky. “Som veľmi rada, že sme si vybojovali postup do prvej osmičky a stretneme sa s najlepšími tímami tejto kategórie,” hovorí trénerka Ľ. Fáberová.

V základnej časti súťaže BAMPáčky odohrali 12 stretnutí. 7 výhier a 5 prehier bola finálna bilancia zápasov, s ktorou ukončili prvú polovicu sezóny. “So základnou časťou môžeme byť určite spokojné. Dievčatá poctivo trénujú od začiatku sezóny, čo sa prejavilo aj v zápasoch. Myslím, že vidno u každej hráčky progres a verím, že naša forma sa bude ďalej stupňovať,” dodala trénerka.

Do nadstavbovej časti ligy okrem nášho družstva postúpili z východného Slovenka dva tímy z Young Angels Košice a dievčatá zo Spišskej Novej Vsi. Z druhej strany Slovenska postúpila Nitra, Nové mesto nad Váhom, Stará Turá a Ivanka pri Dunaji. “Našim cieľom je hrať to, čo trénujeme. Všetky zápasy v nadstavbe budú náročné, ale som presvedčená, že aj my budeme konkurencieschopným súperom pre viaceré tímy Slovenska. Ideme postupne krok po kroku, od zápasu k zápasu, lebo iba takto môžeme napredovať. Teším sa na druhú časť súťaže a verím, že ukážeme ako vieme hrať basketbal,” uzavrela Ľ. Fáberová.

Okrem podpory rodičov  a basketbalových priaznivcov by sme sa radi poďakovali spoločnosti Terichem Tervakoski, a. s. za finančnú pomoc pre družstvo Starších žiačok. Veríme, že budeme naďalej dôstojne reprezentovať nie len náš klub, ale aj spoločnosť Terichem Tervakoski, a. s. ĎAKUJEME!!!

Priebežná tabuľka Starších žiačok po základnej časti súťaže!

Por. čísloDružstvoPočet zápasovVýhryPrehryBody
1.Young Angels 2003 Košice1212024
2.Young Angels 2004 Košice1210222
3.BAM Poprad127519
4.ŠBK Spišská Nová Ves126618
5.MBK Ružomberok123915
6.ŠŠK Union Press Košice123915
7.ŽBK Rožňava1211113

Dievčatám gratulujeme k postupu a držíme palce v ďalších zápasoch. Fandíme BAMPáčkam!!!

Komentáre