Prezidentka klubu, A. Kováčová hodnotí sezónu BAM Poprad!

Zdieľaj

Už ukončenú sezónu 2017/2018 sme odštartovali so šiestimi mládežníckymi družstvami. Naša súťažná pyramída pozostávala z dvoch minibasketbalových tímov, troch žiackych kategórií a kadetiek. Okrem týchto družstiev vedených pod hlavičkou Slovenskej basketbalovej asociácie sme otvorili štyri oddelenia prípraviek a jedno centrum v materskej škole. Keďže je táto basketbalová sezóna už za nami, prinášame Vám rozhovor s prezidentkou klubu Alenou Kováčovou o zhodnotení a predstave budúcnosti BAM Poprad.

1. Sezóna 2017/2018 skončila aj v BAM Poprad. Ako by ste ju zhodnotili?

V prvom rade chcem poďakovať všetkým, ktorí sa na nej podieľali. Veľmi si vážim prácu každého trénera, ktorý pristupuje k tréningom zodpovedne a snaží sa naše BAMPáčky viesť nie len po športovej, ale aj osobnostnej stránke. Taktiež veľká vďaka patrí vedeniu klubu a ľudom, ktorí neustále s nami spolupracujú. Samozrejme nesmiem zabudnúť na rodičov dievčat, ktorí ich v tomto krásnom športe podporujú.

Čo sa týka uplynulej sezóny, môžem povedať, že bola náročná, ale veľmi krásna. Väčšina trénerov so svojim družstvom absolvovala počas letnej prípravy sústredenie a zúčastnila sa aspoň jedného turnaja. Následne sa zapojili do zápasového kolotoča.  Podstatný pre nás je fakt, že všetky naše tímy hrali najvyššie slovenské súťaže v jednotlivých kategóriách! S ich účinkovaním sme boli spokojní, veď dve družstvá sa prebojovali až na záverečný turnaj MSR. Všetky hráčky však k zápasom pristupovali zodpovedne a vzorne reprezentovali náš klub.

Okrem tímov, ktoré už hrali ligové zápasy sme mali 4 oddelenia prípraviek. Pre naše najmladšie BAMPáčky sme počas roka pripravovali viacero zaujímavých podujatí, aby aj ony mohli ukázať rodičom a iným rodinným príslušníkom, čo sa na tréningoch naučili.

2. Čo považujete za najväčší úspech sezóny 2017/2018?

Ja osobne nerada hodnotím sezónu podľa umiestnenia v jednotlivých súťažiach. Pre nás v klube je úspech to, keď vidíme úsmev na tvárach mladých dievčat a radosť z hry a samotného tréningového procesu. Veľmi sa teším, že aj tento rok k nám prišli nové nádejné basketbalistky, ktoré majú chuť športovať.

3. Aké podujatia ste oproti predošlej sezóne rozbehli, resp. v čom ste pokračovali? Budete aj v nasledujúcej sezóne realizovať takéto projekty?

V auguste sme ako každý rok organizovali letný tábor a vo februári už po 4-krát jarný tábor pre dievčatá I. stupňa základných škôl. Tento rok sme zvolili iný formát, keď každý deň viedol aktivity iný klubový tréner. Chceli sme podporiť rozvoj pohybových zručností a ukázať, že aj počas prázdnin sa deti v Poprade môžu zabávať športom. Pre naše najmladšie BAMPáčky z prípraviek sme usporiadali viacero pohybovo-zábavných akcií s názvom “Bavme sa basketbalom,” kde cieľom bolo nadväzovať nové vzťahy medzi dievčatami z rôznych skupín prípraviek a hlavne zabávať sa pri pohybových súťažiach. Dievčatá aj tu mohli ukázať rodičom, čo sa na tréningoch naučili. Začiatkom školského roka sme už po ôsmy-krát zahájili žiacku ligu mesta Poprad v Minibasketbale. Podujatia sa zúčastnilo 5 škôl, z toho jeden nováčik zo ZŠ Spišská Teplica.

V decembri medzi mladšie BAMPáčky zavítal Mikuláš so svojou družinou, kde mal možnosť vidieť aké šikovné dievčatá máme v klube. Pre staršie basketbalistky sme organizovali podujatie s názvom Basketbalové Vianoce. Naše štyri najstaršie kategórie odohrali zápas proti extraligovému družstvu BK Poprad.

Cenná bola pre nás aj spolupráca so Slovenskou basketbalovou asociáciou pri organizovaní celoslovenského projektu MINIBASKETSHOW S ENERGIOU.  Možnosť zorganizovať veľké finále tejto akcie bola pre nás určitou odmenou za výbornú a cieľavedomú prácu s deťmi.

Novou tohtoročnou aktivitou bola spolupráca s OC FORUM Poprad, kde počas štyroch popoludňajších hodín sme ukázali Popradčanom, že okrem nakupovania sa v obchodnom centre dá zabaviť a schuti si zašportovať. Samozrejme máme v pláne pokračovať v niektorých projektoch a určite prídeme aj s novými a ešte lepšími ;), ale to zatiaľ nechcem konkretizovať. Verím, že to všetko zvládneme minimálne tak ako v túto sezónu.

4. Tento rok ste mali možnosť usporiadať viacero zaujímavých podujatí. Azda tým najatraktívnejším bol Final Six v kategórii mladších žiačok? Bolo to pre Vás prínosné?

Som rada, že po štyroch rokoch sme mali možnosť usporiadať MS v kategórii mladších žiačok. Z môjho pohľadu to bolo veľmi úspešné vyvrcholenie súťaže. Potešilo ma naše družstvo, ktoré počas celého Final Six na sto percent bojovalo  a právom získalo krásne tretie miesto. Milo ma prekvapila divácka kulisa v telocvični na ZŠ Komenského. Chvíľkami som sa obávala, že basketbaloví priaznivci si zápas budú vychutnávať na schodoch tribúny, lebo miesta na sedenia sa zaplnili v priebehu pár minút. 🙂 Mrzí ma, že práve tak významné podujatie tohto druhu sme nemohli organizovať v športovej hale – Aréna Poprad, z dôvodu obsadenosti kultúrnym podujatím. Verím, že budeme mať aj v ďalších sezónach možnosť usporiadať takto krásne podujatie.

5. V mesiaci jún sa vo väčšine klubov začína príprava na novú sezónu. Platí to aj v BAM Poprad? Čo môžeme očakávať v sezóne 2018/2019?

Väčšina družstiev dostala zaslúžený týždenný oddych po dlhej a náročnej sezóne. V druhej polovici júna sa všetky tímy venovali individuálnym činnostiam jednotlivca, ktoré sú v hre veľmi dôležité.

V nasledujúcej sezóne plánujeme do súťaže prihlásiť kompletnú mládežnícku pyramídu a okrem toho rozbehnúť opäť minimálne štyri oddelenia prípraviek. Dúfam, že naše plány aj zrealizujeme a budeme mať možnosť v meste Poprad rozvíjať i naďalej tento krásny šport. Chceme ďalej pokračovať v poctivej práci a vychovávať nie len šikovné basketbalistky, ale i študentky a rozumné dievčatá. Veríme, že momentálna situácia sa bude postupne uberať tým správnym smerom a naše BAMPáčky budú i naďalej, tak ako doteraz hrdo reprezentovať mesto Poprad.

 

Komentáre