PREDSTAVUJEME trénerku najmladších BAMPáčok!

Zdieľaj

64455_3859257259520_338655015_nNovou tvárou BAMP trénerského tímu, ktorá sa počas tejto sezóny bude venovať našim najmladším BAMPáčkam z prípravky je trénerka Tatiana Misalová. Už od detstva mala k basketbalu veľmi blízko. Najprv ako aktívna hráčka a neskôr na poste asistetky trénera. „Posledných pár rokov pôsobím ako asistentka pri dvoch skúsených mládežníckych tréneroch. Naučili ma nielen základné veci potrebné pre vyšší level trénovania, ale dali mi veľa aj do osobného života. Bolo zaujímavé sledovať ako ich táto práca napĺňa. Najmä oni a ich pôsobenie pri mládeži ma motivovali k tomu, aby som sa aj ja začala aktívnejšie venovať práci s deťmi na poste trénerky. Tréningy s mládežou sú pre mňa miesto, kde sa viem odreagovať a naplno sa môžem venovať deťom a športu, ktorý milujem.

Táňa je hlavnou trénerkou prípravky v Aréne Poprad. V tejto prípravke máme momentálne 29 detí vo veku od 6 do 10 rokov. Okrem trénerky sa na tréningoch zúčastňujú aj dvaja ďalší tréneri. V pondelok vedie tréningy spolu s trénerkou Naďou Harabinovou a v stredy s extraligovým trénerom Milanom Černickým. Každý z trénerov sa zameriava predovšetkým na rozvoj všeobecno-pohybových aktivít a vytvorenie základných návykov športovca, ktoré využije každá hráčka aj v bežnom živote. „Na tréningoch sa snažíme všestranne rozvíjať ich fyzickú zdatnosť, rôzne pohybové aktivity ako skákanie cez švihadlo, správne behať, základy práce s loptou tak aby loptu nevnímali ako prekážku ale ako pomoc a dokázali ju využiť nielen pri basketbale ale aj pri iných športových aktivitách. Basketbal vie rozvíjať v deťoch nielen tímového ducha ale donúti ich pracovať  a ísť si za svojím cieľom. Každé dieťa má malý –  veľký sen, a bola by som rada, keby som im mohla pomôcť naplniť ho,“ skonštatovala Táňa.

Prezidentka klubu A. Kováčová neskrývala radosť a s prácou novej trénerky je veľmi spokojná. “Teším sa ako sa Táňa zhostila úlohy hlavnej trénerky prípravky. Jej tréningy prinášajú deťom úsmev na tvári. Som rada, že máme v prípravke trénerku, ktorá je zodpovedná a záleží jej na všeobecno-pohybovom rozvoji našich malých BAMPáčok. Na každý tréning sa zodpovedne pripravuje a vidno, že táto práca ju baví,” ukončila A. Kováčová.

22384177_887932461363048_3194446548322467420_o

Komentáre