Mladšie mini žiačky hrali v Žiline

Zdieľaj

V nedeľu naše najmladšie hráčky odohrali  prípravný zápas v Žiline. Celý týždeň sa poctivo pripravovali, trénovali, a dievčatá sa už veľmi tešili na tento malý  “výlet”.

Dočkali sme sa príležitosti konečne vycestovať na odvetný zápas proti naším rovesníčkam zo Žiliny. Aj keď to tak spočiatku nevyzeralo, nakoniec sa nás nazbieralo až  17  dievčat.  Prišli sa nám ukázať aj  tri baby,  ktoré trénujú so staršou kategóriou. V oboch zápasoch ich bolo viac než vidieť a výrazne nám dopomohli  k víťazstvám”  stručne nám zhodnotila zápasy trénerka mladších mini  žiačok Daniela Pavlendová” V tejto  našej  kategórii však  až  tak  podstatný výsledok  nie je,  dôležitejšie  je napredovanie hráčok a celkovo kolektívna hra tímu. Úlohou dievčat bolo sa pobiť o každú loptu, spresniť prihrávky, chrániť si loptu, mať správne postavenie v obrane a samozrejme hrať ako jeden tím.  Určite  sme  ešte ďaleko od toho na  čo baby majú, no  oproti  nášmu  prvému  zápasu  mali  väčšie nasadenie aj úspešnosť streľby.  Snažili sa plniť všetko čo som od nich vyžadovala.  Som rada, že v druhom zápase sa ku konečnému skóre pridalo viacero  hráčok napriek  tomu, že niektoré sú úplné začiatočníčky”.

 

1. zápas:

BKM  Žilina – BAM Poprad  45:47 (8:16, 18:6, 5:17, 14:8)

Body BAMP:  Kolodzejová T. 23, Kubíková 9, Kacvinárová 4, Šimková 4, Kolodzejová B. 3, Rothová 2, Mikušová 2

 

2. zápas:

BKM Žilina  – BAM Poprad  31:50 (4:28, 10:10, 8:10, 9:2)

Body BAMP: Kolodzejová T. 28, Kolodzejová B. 5, Kubíková 3, Šimková 2, Rothová 2, Galičinská 2, Kacvinárová 2, Holáková 2, Mitterpachová 2, Huráková 2

Komentáre