Kadetky čaká Final Four!

Zdieľaj

Naše najstaršie mládežnícke družstvo kadetiek si s trénerom Jánom Hrickom vybojovalo postup do TOP štvorky!  Dievčatá  nemali do posledného hracieho  kola jasné, kto si zahrá  vytúžené  Final Four.  Nakoniec v kľúčovom  zápase proti  Trnave vyhrali rozdielom siedmych bodov a tak si zabezpečili účasť na Majstrovstvách Slovenska. “Posledná výhra v s Trnave nám zabezpečila postup na MSR.  Na tento zápas  sme sa dôkladne pripravovali a makali  celý týždeň.  A drina stála za to!  Boli to neopísateľné pocity, ktoré prajem každému jednému.  Slzy šťastia a tanec po dôležitej výhre nesmeli chýbať,” ☺ skonštatovala  kapitánka družstva Emka Rodáková. 

Dievčatá  si  od  septembra  krok po kroku budovali postup na  tento záverečný turnaj.  Každodenný tréningový  proces a 32 odohratých  zápasov im  umožnilo boj o zlato v kategórii  Kadetiek.  “Nerodilo sa to ľahko. Bola to práca celého tímu počas  celej  sezóny.   Mierne  sme  si ho  skomplikovali prehrou s Trnavou doma v nadstavbe.  No tím ukázal charakter a  mentálnu  silu  práve v tom poslednom a rozhodujúcom zápase o postup.  Túžba po  finále a  nasadenie nam otvorili bránu do Final Four. Príprava na posledné tri zápasy sezóny je plnom prúde. Doťahujeme detaily, veľa pracujeme s loptou a strieľame. Chceme  byť  pripravení  nielen  po basketbalovej stránke,  ale aj po psychickej.  Je  to  turnaj,  kde mentálna  stránka vplýva na výkony hráčok oveľa viac ako v iných zápasoch.  Očakávame náročné súboje a dobrú atmosféru.  Každý môže byť víťaz, teda aj my. Bude to o momentálnej forme, psychickej vyrovnanosti a túžbe zvíťaziť. Velmi sa na záverečný  turnaj tešíme a chceme sa ukázať v plnej kráse.  Verím svojmu tímu a na turnaj pravom patríme,” zhodnotil tréner Hricko.

Kika Smoleňáková, neskrývala radosť po zápase s Trnavou a verí, že si Popradčania počas posledného májového víkendu nájdu cestu do Angels Arény. “Postup na MSR pre nás všetky znamená strašne veľa. Dostať sa do najlepšej 4 nebolo vôbec jednoduché, ale tie nervy počas zápasov a hodiny odmakané v telocvični stáli za to. Určite sme sa tam dostali zaslúžene a presne to chceme na majstrovstvách dokázať. Dáme do toho naše maximum a samozrejme si to tam ideme hlavne užiť ❤.  Pevne verím, že na tribúne uvidíme čo najviac našich fanúšikov. Držte nám palce.”

Naše  dievčatá už v piatok cestujú do  Košíc na Majstrovstvá Slovenska!  Trénerovi  Hrickovi a jeho zverenkyniam držíme palce, nech vrchol sezóny dopadne podľa ich predstáv!  Fandíme BAMPáčkam!!!

Piatok,  25.5.2018 o 18.00 Young Angels Košice – BAM Poprad

Sobota, 26.5.2018 o 15.30 BAM Poprad – BK Lokomotíva Sereď

Nedeľa, 27.5.2018 o 9.00 BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BAM Poprad

 

 

 

Komentáre