Prehľad výsledkov a hodnotenie zápasov z 22.-23.3 2014

Zdieľaj

Výsledky snaženia našich družstiev za uplynulý víkend 22.- 23.3.2014:

 

Mladšie mini žiačky:  CBK JUGO Košice – BAM Poprad           34: 13 (18:8)

                                     CBK JUGO Košice – BAM Poprad          40: 19  (20:7)

 

Staršie mini žiačky:   ŠKBD Spišská Nová Ves – BAM Poprad  54:9    (32:4)

                                    ŠKBD Spišská Nová Ves – BAM Poprad  37:14  (19:8)

 

Žiačky:                        ŠKBD Spišská Nová Ves – BAM Poprad  51:64   (26:42)

                                    ŠKBD Spišská Nová Ves – BAM Poprad  71:59   (41:21)

 

Staršie žiačky            BAM Poprad – BKM Bardejov                   39:58    (8:34)

                                    BAM Poprad – YA 2000 Košice                63:69   (30:31)

 

Ženy                            BAM Poprad – BK Eilat PU Prešov           56:34   (34:16)

                                    BAM Poprad – BK Eilat PU Prešov           76:57   (44:28)

 

Počínanie svojho družstva, napriek prehre, veľmi pozitívne zhodnotila trénerka mladších mini žiačok Sára Janáčková:  "Tento víkend sme absolvovali dva zápasy v Košiciach. Boli to dve náročné stretnutia, no musím baby pochváliť, lebo hrali naozaj naplno do poslednej minúty. Bránili sme dobre, aj keď sme mali problém ubrániť jedného hráča. V útoku nám robila problémy presná streľba, čo ale určite časom príde. Hoci sme prehrali, tak dievčatá hrali to čo mali a to čo sme trénovali. Som rada, že baby robia veľké pokroky, čo bolo vidno aj v tomto zápase".

Aj staršie mini žiačky mali veľmi ťažkého súpera, napriek tomu zohrali dve kvalitné stretnutia. Baby síce prehrali, ale aj tak im trénerka Miška Drobná za ich výkon dalayes: "Cez víkend sme odohrali zápasy so súperom, ktorý má podstatne viac skúseností (hrá dve kategórie súbežne). Od posledného zápasu sme mesiac pracovali hlavne na obrane a správnom obrannom postavení. Preto musím pochváliť dievčatá, že to, čo sme trénovali preniesli aj do hry. Spokojná som hlavne s druhým zápasom, kde kočky bojovali o každú loptu a vypomáhali si v obrane, útok riešili hlavne prihrávkami a konečne sme zapojili aj verbálnu komunikáciu. Obrovské pozitívum a devíza družstva je chuť zlepšovať sa a pracovať na sebe. Baby ,palec hore!"

Staršie žiačky hrali obidve stretnutia doma a so známymi súpermi – Bardejovom a YA Košice.Trénerka Jana Janáčková: "Dva zápasy-dva rozdielne prístupy a výkony hráčok. V sobotu sme v prvom polčase dali 8 bodov, čo je samozrejme v tejto kategórii veľmi málo. Celkovo, počas prvého polčasu sme pôsobili vlažne, bez pohybu, bez nadšenia. V druhom polčase sme zlepšili pohyb po ihrisku, zvýšili sme snahu v obrane a výsledok sa dostavil – vyhrali sme tretiu aj štvrtú štvrtinu. Z toho plynie jasné ponaučenie, že v každom zápase je nutné hrať koncentrovane a hlavne, aspoň so základnou snahou od začiatku. Zápas s Košicami mal úplne iný priebeh. Od začiatku to bol koncentrovaný, disciplínovaný výkon celého družstva. Menej zahodených šancí, menej stratených lôpt a hlavne menej chýb pri obrannom doskakovaní a mohli sme mať víťazstvo doma. Prehrali sme o 6 bodov s veľmi kvalitným súperom, a čo ma najviac potešilo, že sme napriek veľmi neúspešnej streľbe dali 63 bodov."  

 

 

 

Komentáre