Ženy v dvoch zápasoch nastrieľali 224 bodov

Zdieľaj

DSC_4383Uplynulý víkend odohralo prvoligové družstvo žien dva zápasy proti Bardejovu. Prinášame vám ich výsledky: 

 

15.3. sobota BKM Bardejov – BAM Poprad 39:113

Body: Husárová G. 19, Lavríková 17, Šterbáková 16

 

16.3 nedeľa BAM Poprad – BKM Bardejov 111:27

Body: Mlynarovičová 25, Husárová G. 17, Lavríková 14

 

Prvý zo zápasov odohrali naše ženy po predchádzajúcej vzájomnej dohode na pôde súpera, druhý zápas sa už hral v domácej ARÉNE. Proti mladému družstvu z Bardejova si dievčatá z chuti zahrali a nastrieľali súperkám 224 bodov.

 

Tréner Popradu Ján Hricko: "So sobotnajším zápasom v Bardejove som spokojný tak na 90 %, keďže dojem trochu pokazila prvá štvrtina, kde sme  v deravej obrane dostali za 10 minút štrnásť bodov, čo je v takomto zápase veľa. No myslím že útok aj obrana fungovali, baby nepoľavili a udržali tempo až do konca. Nemyslím si že sa hralo nejako tvrdo, dokonca miestami brali  väčší ohľad na súpera. Dnes prišiel nový deň, nový zápas, dobre sme začali, prestriedali sa všetky hráčky, mali sme dobrú obranu, vyskúšali sme si niektoré činnosti či už v útoku, alebo v obrane. Pozitívne je, že sme súpera udržali pod 30 bodov a na druhej strane stovka padla."

 

Hráčky Popradu Janka Husárová: "Aj dnes sa ukázalo, že hráčky Bardejova boli mladšie a menej skúsené. My sme naopak chceli ukázať, že vieme hrať dobrý, rýchly basketbal a zároveň súpera ubrániť. Vyskúšali sme si obranu či už po celom ihrisku alebo zónu. Včerajší zápas začal trochu tvrdšie, začiatok sme trochu pustili, no potom sme to zachránili. Dnes sme sa koncentrovali od začiatku až do konca."

 

Zuzana Šterbáková: "Včera sa nám nepodarilo splniť cieľ, ktorý nám pred zápasom tréner dal, a to ubrániť súpera pod 32 bodov. Dnes sme preto nastúpili s oveľa väčším nasadením a energiou tento cieľ splniť. Oba tieto zápasy boli skúškou toho, čo sme cvičili a trénovali, či už signály, obranu, ale aj to, aký sme kolektív. Trénujeme ďalej a pripravujeme sa na ťažších súperov, s ktorými chceme vyhrať  a postúpiť do finále."

 

Víkendové zápasy zhodnotil aj tréner Bardejova  Ladislav Mojdis: "V prvom rade sa ukázal vekový rozdiel hráčok. Včerajší zápas sme začali veľmi dobre, no rozhodcovia pustili tvrdú hru, ktorá nám aj na dnešný zápas odobrala veľa síl, bolo náročné dievčatá namotivovať na hru. Včera sme odohrali veľmi pekný zápas, aj keď možno výsledok hovorí o niečom inom. Výšková prevaha aj skúsenosti boli jednoznačne na strane súpera. Čo sa týka ďalších plánov, trochu nás mrzí prístup nášho mesta (Bardejova) a v podmienkach, v ktorých sme, sme sa rozhodli na budúci rok nehrať v kategórii žien a prioritou bude s týmito dievčatami hrať kadetskú súťaž."

 

Hráčka Bardejova Andrea Stachurová: "Vo včerajšom zápase sme hrali dobre, nevzdávali sa a bojovali, aj keď sa hrala tvrdá hra. Aj dnes to bolo celkom pozitívne, aj keď boli chyby a určite je ešte čo zlepšovať."

 

Už budúci víkend odohrajú ženy Basketbalovej akadémie mládeže v predohrávke opäť v domácej ARÉNE posledné dva zápasy základnej časti skupiny východ proti Prešovu. "Najbližší týždeň sa pripravujeme na Prešov. Už aj tieto zápasy budeme brať ako prípravu na Play-off. Potrebujeme nazbierať ďalšie herné skúsenosti, hrať s ťažšími súpermi, preto aj zhruba mesačnú prestávku využijeme či už na účasť na turnajoch, alebo na prípravné zápasy. V Play-off sa potom s najväčšou pravdepodobnosťou stretneme s Banskou Bystricou. Ide o mladé, avšak rýchle a šikovné dievčatá, ktoré počas tejto sezóny odohrali viacero ťažkých zápasov, zvlášť v ASWBL (Slovensko-rakúskej ženskej basketbalovej ligy). Priestor na prípravu na ne však máme dostatočný," uzavrel Ján Hricko.

 

Komentáre