Tesné víťazstvo Šamorína

Zdieľaj

BAM Poprad – ŠBK Šamorín 52:56

(15:7, 11:19, 14:16, 12:14)

So Šamorínom sme nevyhrali už 13 mesiacov, presnejšie od 4. novembra 2017. Šancu napraviť to sme mali už túto sobotu. Úvodná časť stretnutia naznačovala, že by sa to mohlo podariť, no po viacerých chybách na našej strane a dramatickom závere si body nakoniec odniesol hosťujúci Šamorín.

 

Najviac bodov

Poprad: Rusiňáková 19, Havranová 7, Filičková 6

Šamorín: Sujová a Lelkes po 15, Vyňuchalová 12, Horvátová 5

 

Povedali po zápase

Tatiana Gallová, trénerka Popradu: “Výkonmi ideme hore. Ukazuje sa však naša neskúsenosť. Posledné dva zápasy sme hrali veľmi dobre, ale bolo to proti súperom, proti ktorým sme nemuseli. A to sa hrá všetkým ľahšie. Dnes to bolo o tom, že mohli sme vyhrať, čo sa aj ukázalo po prvej štvrtine, kedy sme viedli. Odrazu sme sa zasekli a nevychádzala nám streľba.  Pripadá mi to, že sa dievčatá zľakli, zahadzovali sme vyložené šance spod koša, dvojtakty; ale to neovplyvníme.”

Timea Sujová, asistentka trénera Šamorína: “Je sem ťažké cestovanie, čo nás v úvode uspalo a začali sme ospalo, z čoho sme sa nevedeli celý zápas dostať. To ma mrzí, pretože ostatné zápasy hráme dobre. Máme úzky káder, zranené hráčky, ktoré musia hrať so sebazaprením a choré.”

Komentáre