Súhrn víkendových zápasov

Zdieľaj

1Cez víkend zasiahli do bojov až štyri naše družstvá. Mladšie mini žiačky si zmerali sily s lídrom svojej súťaže. Obidve stretnutia síce prehrali, ale ukázali veľký výkonnostný posun vo všetkých herných činnostiach. Dôslednosť v obrane, bojovnosť a nasadenie im vôbec nechýbali. Staršie mini žiačky sa pred domácim publikom predviedli v tomto roku prvý raz. Napriek tomu, že hrávajú v súťaži málo stretnutí, predviedli zopár naozaj veľmi pekných a rýchlych akcií.

 

Zostavu žiačok poriadne preriedili "maródi". V zápasoch ich museli nahradiť mladšie dievčatá, dokonca druhé stretnutie odohrali iba mladšie žiačky. Síce prehrali, ale nemožno im nič vyčítať. Chýbali skúsenosti a hlavne výšková prevaha súperiek bola nad ich sily.

 Staršie žiačky začali svoju nadstavbovú súťaž dvomi súbojmi so svojou "dvojičkou". Dve stretnutia, dva rôzne výkony a veľa nechýbalo aj dva rozdielne bodové zisky. 

 

Trénerka starších žiačok Jana Janáčková: "V kategórii starších žiačok  sme postúpili medzi osem najlepších družstiev na Slovensku, čo už teraz považujeme za úspech a keď sa k tomu pridá aj nejaké víťazstvo, budeme radi. Naše dievčatá, na rozdiel od iných družstiev, nikdy nehrali v záverečných turnajoch, čiže ani zďaleka nemajú také skúsenosti ako naše súperky. Naše ďalšie pôsobenie v súťaži bude charakterizované zbieraním herných skúseností. Chcela by som aj naďalej dať dostatočný hrací čas každej hráčke, vytvoriť motivačné prostredie v tréningu a rozhodne nevyvíjať neprimeraný tlak na výsledky družstva v jednotlivých zápasoch. Nemáme žiadne "hviezdy", spoliehať sa musíme na kolektívny výkon. Ak toto dievčatá pochopia, určite prídu aj vytúžené víťazstvá, ale hlavne sa dostaví dobrý pocit a pochopenie podstaty, prečo robia  kolektívny šport. Odohrali sme dva rozdielne zápasy. Prvý bol charakterizovaný organizovaným chaosom v obrane aj v útoku. Ale hlavne prílišným rešpektom k súperovi. Pre mňa nepochopiteľným. Pred druhým zápasom, sme urobili analýzu hry súpera, dohodli obrannú stratégiu  a išli do boja. Dievčatá sa snažili dodržať to, na čom sme sa pred zápasom dohodli a odohrali sme jeden veľmi slušný zápas. Najväčšie ponaučenie z tohto víkendu je – že hrať sa dá s každým súperom a bez rešpektu. Myslím, že už teraz sa dievčatá tešia na ďalších súperov, na ktorých sa už teraz pripravujeme. Ja sa teším určite, pretože v každom zápase pozorujem ako sa zlepšujeme a vždy niekto iný "potiahne" družstvo".

 

Mladšie mini žiačky

ŠKBD Spišská Nová Ves – BAM Poprad:        34:10

ŠKBD Spišská Nová Ves – BAM Poprad:        26:21

 

Staršie mini žiačky

BAM Poprad – ŠŠK UNION PRESS Košice:   71:29   (35:18)

BAM Poprad – ŠŠK UNION PRESS Košice:   63:12   (22:6 )

 

Žiačky

BAM Poprad – ŠŠK UNION PRESS Košice:   57:48   (30:27)

BAM Poprad – ŠŠK UNION PRESS Košice:   46:56   (24:34)

 

Staršie žiačky

BAM Poprad – Young Angels 1999 Košice:   40:70   (20:31)

Young Angels 1999 Košice – BAM Poprad    50:43   (22:18)

Komentáre