Do stovky nechýbalo veľa

Zdieľaj

DSC_3121Prinášame vám výsledky sobotnajších dvoch zápasov 1. ligy žien, ktoré odohrali naše dievčatá v sobotu 15. februára v telocvični ZŠ na ulici Komenského:

 

BAM Poprad – MBK Región Rožňava 94:45 (19:11, 28:15, 27:13, 20:6)

Body: Lavríková 26, Husárová Jana 16

BAM Poprad – MBK Región Rožňava 70:54 (17:15, 22:12, 17:15, 14:12)

Body: Lavríková 14, Mlynarovičová 11

 

Družstvo žien nastúpilo proti Rožňave s dvanástimi hráčkami, pričom prvýkrát sa v drese Basketbalovej akadémie mládeže Poprad predstavila Natália Kmetoniová a zaznamenala premiérových 10 bodov (2+8). Strelecké hody v podobe 40 bodov (26+14) si pripísala Soňa Mária Lavríková. Zápasy zhodnotil tréner domácich dievčat Ján Hricko: 

"K prvému zápasu – trochu ma mrzí prvý polčas, kedy sme inkasovali od Rožňavy 26 bodov. Potom sa baby trochu skoncetrovali, začali agresívnejšie hlavne v obrane, čo sa už odrzkadľovalo aj na skóre. S prácou v útoku som spokojný, aj keď, tá stovka mala padnúť, pretože baby na to fyzicky určite majú. Druhý zápas – bolo vidno ubúdajúce sily na obidvoch stranách, ale opäť došlo k taktickým chybám, zvlášť v obrane a v útoku sa rovnako dalo urobiť viac. Odohrať ale po sebe dva štyridsaťminútové zápasy  dá určite kažédmu poriadne zabrať. 

       Najbližšie nás čakajú 1. a 2. marca dva zápasy na pôde TYDAM-u v Košiciach, veľmi očakávané či už z našej, alebo košickej strany. Dalo by sa povedať, že pôjde o zápas sezóny, preto musíme jednoznačne plniť všetky dohodnuté taktické úlohy, pobiť sa o každú loptu, bojovať. Jedine takto sa dá dosiahnuť úspech."

 

Hráčka Popradu Marianna Tetemondová: "Prvý zápas sme hrali koncentrovane, snažili sme sa plniť všetky pokyny trénera, hrali sme na sto percent. V druhom zápase však už dochádzali sily a o to náročnejšie bolo sústrediť sa. Ale sme radi, že sme vyhrali. Teraz nás však čakajú dva náročné zápasy, kde musíme hrať viac ako stopercentne a hrať od prvej minúty až do konca. Cieľom je samozrejme vyhrať."

 

Hráčka Rožňavy Natália Skupeňová: "Pre nás bol oveľa lepší druhý zápas, kde sa nám darilo aj v obrane a výkon bol omnoho lepší ako v prvom zápase. Stále je však ešte čo zlepšovať. Hrať dva zápasy po sebe je ale určite dosť náročné."

 

Komentáre