Proti Piešťanom aj s Kupčíkovou

Zdieľaj

Zápasom proti Piešťanským Čajkám pokračovali naše hráčky v nadstavbe extraligy žien. Ťahali však za kratší koniec. Najviac bodov (po 15) zaznamenali obe Lucie – Hadačová aj Kupčíková.

BAM POPRAD – Piešťanské Čajky 55:87

(17:30, 14:25, 15:19, 9:13)

TH: 18/16 – 11/7. FAULY: 15– 13,  TROJKY: 5 – 8. DIVÁCI: 350.

Najviac bodov Poprad: Kupčíková 15, Hadačová 15, Ivančáková, Filičková a Drobná po 6

Od začiatku zápasu zlyhávala našim hráčkam hlavne obrana, čo Piešťany v prvom polčase využili a spolu s vysokou úspešnosťou streľby (63 % za 2 body) si vypracovali v prvej časti hry 24 bodový náskok. V druhom polčase začali naše dievčatá lepšie brániť a prehrali ho “len” o 8 bodov v pomere 24:32, čo však už so záverečným výsledkom veľa nespravilo. Pod popradské koše sa vrátila Lucia Kupčíková, ktorá po niekoľkomesačnej basketbalovej prestávke zaznamenala 15 bodov a 5 doskokov a spolu s druhou Luciou Hadačovou patrila medzi najlepších strelcov v zápase.

Povedali po zápase:

Milan Černický (tréner BAM Poprad) Začali sme slabšie v obrane, ale treba pochváliť Piešťany, ktoré mali vysokú úspešnosť streľby. V druhom polčase sme zmenili obranu na zónu, čo nám trochu pomohlo. Našou chybou bolo, že sme hrali príliš mäkko. Verím, že aj s príchodom Lucie Kupčíkovej bude náš tím časom ešte silnejší.

Lucia Kupčíková (hráčka BAM Poprad)Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Najmä v prvom polčase sme hrali veľmi zle v obrane a keď sme to neskôr zlepšili, už bolo neskoro. Som spokojná so svojim výkonom. Bolo to lepšie ako som očakávala, pretože na tréningoch som sa strácala kondične. Z vedenia Popradu ma už dlhšie lámali a keďže som mala viac voľna, tak som si povedala, že skúsim dievčatám pomôcť.

Martin Pospíšil (tréner Piešťanských Čajok)Pre nás bolo dôležité, aby sme mali zápas pod kontrolou a to sa nám podarilo. Poprad je vždy nepríjemný súper, ktorý má svoju energiu. Má mladé hráčky, plus po novom aj Luciu Kupčíkovú, o ktorú sa mohol vždy oprieť.

Angelika Slamová (hráčka Piešťanských Čajok)Bolo to ťažké, pretože sme dvanásť dní spolu nehrali. Vedeli sme, že to bude nepríjemný súper, navyše sa do Popradu vrátila Kupčíková, ktorá má svoje skúsenosti a bolo ťažké ju brániť. Zápas sme celkom zvládli, i keď v druhom polčase sme neboli veľmi koncentrované.

Najbližšie naše dievčatá odohrajú budúcu sobotu 24. februára ďalší zápas v skupine 1-4 na palubovke Ružomberka. Poradie v skupine 5-8, z ktorej vzíde náš súper do play-off, sa naopak zamotáva, Banská Bystrica dnes podľahla Nitre o 19 bodov a bude ešte zaujímavé sledovať, kto z tria Šamorín, Nitra, Bystrica skončí po nadstavbe na piatom mieste.