Po základnej časti 6. miesto

Zdieľaj

Tesne pred začiatkom súťažného ročníka muselo dôjsť k výmene hlavného trénera  nášho extraligového družstva z dôvodu odchodu trénera Jána Hricka.   Na  jeho  miesto  po  rýchlej a korektnej  dohode  nastúpil  veľmi  kvalitný tréner s  bohatými skúsenosťami PaedDr Milan Veverka, jeho asistentmi sa stali Mgr. Jana Janáčková  a  Tibor Kmetoni.   Spoločne vyskladali  veľmi  mladé  družstvo  tvorené  výlučne  našimi odchovankyňami. Tento tím je zložený z piatich žien a doplnený juniorkami,  ktoré  boli prihlásené aj do svojej súťaže ( 1. liga ženy + mladé ženy U23 + juniorky ). Všetky hráčky  však  trénujú  spoločne, majú rovnaké útočné i obranné systémy, ktoré mali využívať v zápasoch.

Žiaľ,  náš  zámer  značne  narušila epidémia spojená s ochorením  COVID-19, následkom  čoho bolo pozastavenie  všetkých mládežníckych súťaží a momentálne aj ich tréningov. Jedine  najvyššia basketbalová súťaž – extraliga – dostala výnimku a bola jej umožnená činnosť.  Samozrejme, pri dodržiavaní všetkých nastavených hygienických a epidemiologických pravidiel od ÚVZ SR a SBA. K dnešnému dňu sa odohrala kompletná základná časť  tejto  súťaže a už  v sobotu štartuje jej nadstavba.  Družstvá budú rozdelené do dvoch skupín,  podľa umiestnenia v tabuľke (1-4, 5-8).

” V tejto situácii  len toto naše družstvo dostalo výnimku a  mohlo pokračovať  ako v tréningovom procese, tak aj v samotnej  súťaži.  K 13.1.2021  odohralo  všetky  zápasy  prvej časti  súťaže.  Tu je treba dodať, že sa všetci  účastníci extraligy museli vysporiadať s problémami, ktoré  priniesol  Covid. Jednalo sa hlavne o výpadky hráčok,  ktoré sa dostali do karantény,  alebo sami  ochoreli.  Veľkým  problémom  potom  bolo  aj  prekladanie  termínov  zápasov,  naplánovanie ich dohrávok” zhodnotil účinkovanie družstva  hlavný tréner  p. Milan Veverka  “Extraliga  žien odštartovala  svoju súťaž  s  ôsmimi družstvami. Hneď v začiatku sa prejavila prevaha tímov Ružomberka a Piešťan, ktoré mohli svoje súpisky doplniť zahraničnými posilami. K nim sa  pridali  silné tímy Košíc a Šamorína. Vznikla tak  prvá  štvorka, ktorá svoju kvalitu udržala až do konca prvej časti súťaže. Zvyšok účastníkov tvorili tímy  z Banskej Bystrice, SNV a Popradu. Naše družstvo  ukončilo základnú časť na šiestom mieste a zahajovať  nadstavbovú časť súťaže bude už túto sobotu domácim zápasom proti  vysokoškoláčkam z Banskej Bystrice. Dievčatá je treba pochváliť za štyri víťazstvá. Verím, že sa celá súťaž dohrá do konca a že vzniknuté problémy s Covidom budú ustupovať.”

Asistent  hlavného  trénera  Tibor Kmetoni  s dievčatami pracoval už aj minulú sezónu.  V tejto sa mal venovať hlavne súťaži junioriek, no vzhľadom na  súčasnú situáciu  pracuje s tímom žien: “Začiatok  sezóny  bol  poznačený  náhlou  výmenou  hlavného trénera, ktorý  sa  musel  rýchlo  s  hráčkami  zžiť.  Dievčatá  sa zo zápasu na zápas výkonnostne zlepšovali, no potom nás zastavila pandémia. Mali sme veľké tréningové výpadky (choroby, zranenia), čo malo za následok, že v istom období trénovalo len 5  hráčok. Postupne sa situácia začala zlepšovať, obnovil sa tréningový proces, a výkon opäť  napredoval. Vyhrali sme zápasy proti hrateľným súperom,  súperov ako YA Košice, Ružomberok, Piešťany či Šamorín  sme sa nezľakli. Škoda prehratých zápasov s BK ŠKP 08 Banská Bystrica, v ktorých sme mali veľmi blízko k víťazstvu, doma i vonku. Teraz nás čaká nadstavbová časť, v ktorej si chceme minimálne udržať našu pozíciu.”

Komentáre