Neúspešné prvé kolo play-off

Zdieľaj

Pôsobenie nášho družstva v prvom kole play-off možno jednoznačne vnímať ako neúspešné. Tímu ŠBK Šamorín sme podľahli 0:2 na zápasy.

 

Séria hraná na dva víťazné zápasy rozhodovala a postupujúcom do prvej štvorice, ktorá si zahrá o medaily.
 .
1. zápas

BAM Poprad – ŠBK Šamorín 47:54 (9:19, 14:12, 10:15, 14:8)

V prvom zápase sme nevyužili výhodu domáceho prostredia a vplyvom viacerých faktorov (vrátane neúspešnej streľby, trápenia sa v ďalších herných činnostiach, zranenia Kudličkovej na začiatku zápasu) sme takmer tri štvrtiny zápasu ťahali za kratší koniec. Dievčatá sa snažili v poslednej časti hry ešte niečo s výsledkom urobiť, stiahli rozdiel na 6 bodov, no ani to už na Šamorín nestačilo.
 .
2. zápas 

ŠBK Šamorín – BAM Poprad 72:56 (13:19, 19:8, 17:12, 23:17)

Do Šamorína sme cestovali za stavu 0:1 s jednoznačným cieľom – uspieť. Vývoj prvej štvrtiny naznačoval, že by sa to mohlo podariť. Potom však zápas opäť nabral nepochopiteľný priebeh, v polčase sme už prehrávali 27:32, po tretej štvrtine o 10 bodov. 5 minút do konca bolo potrebné stiahnuť rozdiel piatich bodov, no ani to sa nepodarilo.
 .
V tíme aj v klube zavládlo po prehratej sérii značné sklamanie. Na našej strane bol priestor na dvojmesačnú prípravu, posilnený káder, či silní súperi z prvej trojky, s ktorými sme sa mohli herne pripraviť takmer na všetko. Mohli sme sa tak priblížiť k najväčšiemu úspechu v novodobej histórii klubu a dostať sa medzi štyroch najlepších, čo sa v popradskom basketbale podarilo naposledy v sezóne 2010/2011. Čas ukáže, čo všetko prispelo k týmto výsledkom…
 .
Sezóna však pokračuje ďalej a naše dievčatá už v stredu 21.3.2018 o 17:30 odohrajú ďalší zápas, tentokrát v skupine o 5. – 8. miesto, v ktorom privítajú BK Slovan Bratislava. Aj v tejto sérii sa hrá na dva víťazné zápasy a víťaz série následne vyzve v súboji o konečné 5. miesto úspešný tím z dvojice Banská Bystrica – Nitra.
Komentáre