Nečakane vysoká prehra

Zdieľaj

V sobotu naše družstvo vycestovalo na druhý zápas nadstavby do Banskej Bystrice. Družstvo ŠKP 08 BB obsadilo po základnej časti priebežné 5.  miesto, ktoré si chce udržať až do konca súťaže. S týmto cieľom aj vstupovalo do stretnutia. Naše dievčatá síce mali výborný začiatok , no po prvom oddychovom čase domácich sa priebeh zápasu  otočil a Bystričanky  prebrali  réžiu  stretnutia  do svojich  rúk.  Konečnému vysokému skóre určite pomohlo aj naše nízke percento úspešnosti  streľby.

 

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BAM Poprad 71:40 (19:13, 30:22, 54:29)

TH: 5/3 (60 %) – 7/5 (71 %), trojky: 6 – 3, fauly: 12 – 10, doskoky: 47 – 36, asistencie: 21 – 5, zisky: 13 – 10, straty: 17 – 25, bloky: 6 – 1, streľba z poľa: 31/73 (42 %) – 16/57 (28 %).

Body BAMP: Sojáková 11 (2), Grigerová 8 (1) + 8 doskokov, Rodáková 6, Vyšňová 3, Barillová 2 (Kmetoniová 4, Barboričová 2, Chnurová 2, Nina Michlíková 2, Natália Michlíková 0)

 

Asistent trénera nášho družstva Tibor Kmetoni:  „Chýbala  nám  jedna  podkošová  hráčka, Mariana  Tetemondová,  ktorá je najvyššou našou hráčkou. Jej  absencia bola citeľná v tomto zápase  pod  košom.  V prvom  polčase  sme  hrali  kolektívne, vedeli sme si vypracovať  pozície. Postupom  času sme však prestali hrať  tímovo. V tretej štvrtine sme nedali veľa striel spod koša a ani voľné strely.  Následne súper z rýchlych kontier zakončoval a dával lacné koše. To nás stálo veľa síl. Záver duelu sa tak už prakticky iba dohrával.“

Tréner domácich, Milan Špiner: „Úvod stretnutia bol katastrofálny. Minútu aj štyridsať sekúnd sme nehrali. Po prvom oddychovom čase, ktorý som zobral, sa obraz úplne otočil.  Mali sme hneď  šnúru 13:2  a dodržiavali  sme  veci, ktoré  máme  dodržiavať.  Hlavne  vysoké  tempo zápasu. Vedeli sme totiž,  že  šírka kádra  je na našej strane, rovnako tak i skúsenosti. V druhom  polčase  všetky  hráčky  rešpektovali  pokyny, išli skoro vždy na sto percent, takže Poprad postupne odpadol, nemal už šancu udržať nami nastavené tempo zápasu. Aj preto sa zrodilo takéto vysoké konečné skóre.“

Komentáre