Na Šamorín sme nestačili

Zdieľaj

ŠBK Šamorín – BAM Poprad 79:51

(23:10, 20:13, 17:12, 19:16)

Šamorín: Vyňuchalová 19, Marcová 15, Horvátová a Sujová po 11

Poprad: Filičková 13, Havranová 12, Sojáková a Tetemondová po 7

TH: 24/19 – 14/10, Fauly: 15 – 17, Trojky: 4 – 3, Rozhodovali: Lamoš, Hudec, Fontányi

 

Dnes sme ukončili sériu zápasov na palubovkách súperov, kde sme postupne po výhre v Banskej Bystrici  neuspeli v Piešťanoch, u vicemajstra v Ružomberku a napokon aj v Šamoríne.

Do Šamorína sme cestovali bez zranenej Dominiky Rusiňákovej a do zápasu pre zranenie rovnako nezasiahla Jana Lysová. Spolu s centimetrami, ktoré nám výškovo chýbali oproti súperkám a nevydareným prvým polčasom, cestujeme domov naprázdno.

Povedali po zápase:

Tatiana Gallová, trénerka Popradu: “Súper nás jednoznačne prevýšil pod košom, kde mali vysoké podkošové hráčky. Naša najvyššia pivotka sa vyfaulovala a dohrávali sme s Tetemondovou a dvoma krídlami pod košom. Rozhodla neskúsenosť a nevývaženosť kádra.”

Mariana Tetemondová, hráčka Popradu: “V prvom polčase sme hrali nekoncentrovane a nepočúvali sme pokyny trénerky, čo sa odrazilo aj na polčasovom skóre. Šamorín nás jednoznačne prebil hrou 1 na 1 pod košom a využil svoju výškovú prevahu. V druhom polčase sme chceli rozdiel skresať, no súperky mali zápas pod kontrolou až do konca.”

Albert Diósi, tréner Šamorína: “Mám pocit, že sme boli celý zápas lepší, a to ako v obrane tak aj v útoku. Dala sa vidieť výšková prevaha. Hráčky hrali tak, že každá hráčka mohla nastúpiť na ihrisko. Myslím si, že dnes sme víťazili zaslúžene.”

 

Naše ženy sa v ďalšom zápase po prvýkrát v tejto sezóne na domácej palubovke v Aréne Poprad predstavia už v sobotu 27.10. o 17:30 proti Young Angels Košice.

 

(foto: L. Dobsa)

Komentáre