Výsledky zápasov BAM Poprad! 13. – 14.10.2018

Zdieľaj

Minulý víkend mali naše BAMPáčky poriadne nabitý program. V sobotu odohralo družstvo Starších žiačok svoj prvý domáci zápas. V nedeľu sa na ZŠ Komenského hralo od skorého rána až do večera. Prvé zápasy odohrali mladšie žiačky proti súperkám z Košíc. Staršie žiačky privítali Banskú Bystricu a Juniorky hrali odvetu proti 1.ligovému družstvu z Prešova. Fandíme BAMPáčkam!!!

 

Juniorky

Sobota, 13.10.2018

BK EILAT PU Prešov – BAM Poprad 85:66 (51:31)

Nedeľa, 14.10.2018

BAM Poprad – BK EILAT PU Prešov 76:81 (40:41)

Trénerka, T. Gallová: “Tento víkend sme odohrali dva zápasy proti timu Eilat PU PO, prvý zápas nás zaskočila zónová obrana súpera a prehrali sme 85 – 66. Náš domáci zápas bol omnoho vyrovnanejší a naša obrana a rýchla hra spôsobovala súperkám veľké problémy. Bohužial, príliš veľa nepremenených šancí spod kosa, zahodené TH a nevynútené chyby nás stali víťazstvo a súperkám sme podľahli tesne 76 – 81.”

 

Staršie žiačky

Sobota, 13.10.2018

BAM Poprad – MBK Ružomberok 44:52 (27:13)

Trénerka, A. Kováčová: “V sobotu sme veľmi dobre vstúpili do zápasu, hrali sme rýchlo dopredu, podarilo sa nám dať ľahké koše a super hral tým pádom do postavenej obrany. V druhom polčase to bol úplne iný zápas, mali sme problém s prechodom na útočnú polovicu keď nás Ružomberčanky zdvojovali. Stratili sme náskok z prvého polčasu a duel sme prehrali.”

Nedeľa, 14.10.2018

BAM Poprad – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 62:52 (33:20)

Trénerka, A. Kováčová: “V nedeľu sme si znovu v prvom polčase vytvorili náskok, hrali sme bojovne, mali sme dosť veľa faulov a tým sme umožnili súperovi strieľať veľa šestiek, ale aj napriek tomu sa nám podarilo zvíťaziť. Dievčatá podali v obidvoch zápasoch kolektívny výkon.”

 

Mladšie žiačky

Nedeľa, 14.10.2018

BAM Poprad – Young Angels Yellow Košice 46:51 po predĺžení (21:18)

BAM Poprad – Young Angels Yellow Košice 53:35 (19:14)

Trénerka, Ľ. Fáberová: “V nedeľu sme odohrali naše prvé ligové zápasy. Na zápasy sme sa jednoznačne všetci tešili, aby sme ukázali ako poctivo trénujeme. Musím povedať, že sme odohrali dva výborné zápasy. Obidva zápasy sme hrali s veľkou energiou a bojovnosťou. V prvom zápase sme síce väčšinu zápasu tesne vyhrávali, ale naše súperky sa vždy dotiahli a išli sme do predĺženia. Po predĺžení sme zápas prehrali o tri body, ale nemáme sa začo hanbiť. Odohrali sme zápas, ktorý nám dal veľmi veľa. Na oboch stranách to bol výborný zápas hodný kategórie mladších žiačok. Po prvom zápase nám už ubudlo veľa síl, ale povedali sme si, že  si musíme spoločne pomôcť a povzbudiť sa. Dievčatá, ktoré sedeli na lavičke neustále povzbudzovali svoje spoluhráčky, a tým im pomáhali v obrane či v útoku. Prvé tri štvrtiny mali rovnaký priebeh ako v prvom zápase. Do štvrtej štvrtiny sme išli s tým, že už je to iba posledných 8 minút a spravíme všetko preto, aby sme sa na konci zápasu tešili. Dievčatá hrali výborne a dokázali si spraviť vysoký bodový náskok a zápas dotiahnuť do víťazného konca. Chcem pochváliť všetky dievčatá, pretože hrali výborne. Taktiež som rada, že každá hráčka nastúpila na ihrisko a mala možnosť zažiť takýto zaujímavý zápas. Ďakujeme aj rodičom, ktorí prišli na zápasy a povzbudzovali hráčky potleskom.”

Komentáre