Čo s touto sezónou?

Zdieľaj

V polovici marca sa nám všetkým zmenil život. Či súkromný, profesný alebo športový. Dievčatá si zobrali všetky veci zo škôl, zastavilo sa trénovanie i basketbalové súťaže.  Hráčky  sa museli  udržiavať v kondícii  samostatne. Individuálne tréningy na základe pokynov trénerov však, povedzme si to úprimne, absolvovali len niektoré dievčatá.  Nie každá má v sebe takú pevnú vôľu , aby si aj sama zabehala, zacvičila.

“Veľmi sme sa potešili, keď sme mohli obnoviť tréningový  proces  aspoň  vo vonkajšom prostredí.  Ten výpadok bol  už  dosť dlhý.  Bola  to  pomoc nie  len  pre naše hráčky, ale určite aj pre rodičov.  🙂  Dievčatá sa mohli  začať systematicky “hýbať” a  konečne  sa  stretli  so  svojimi  spoluhráčkami.  Basketbal  je  predsa kolektívna  hra a určite  sa lepšie trénuje  v skupinách”  približuje situáciu v klube Alena Kováčová, prezidentka BAMP.

Nedávno sa v rámci uvoľňovacích opatrení vlády mohli otvárať pre športové kluby už aj vnútorné športoviská. Pre nás to bola veľmi  pozitívna  správa.  Žiaľ,  do  školských  telocviční  sme  zatiaľ  prístup  nedostali a tak  môžeme trénovať  len  v Aréne Poprad,o ktorú sa delíme s inými  športovými klubmi v meste. Návrat na palubovky však indikuje otázky ohľadom dohratia tejto sezóny.

Alena Kováčová: ” Pandémia  nás  zasiahla  v rozbehnutej  sezóne, družstvá  mali odohraných  približne polovicu zápasov.  Niektoré  si v nej počínali veľmi dobre, dokonca s nádejou  na účasť  na  záverečnom  turnaji  MSR.   Za  niekoľkomesačnú snahu si takúto odmenu určite zaslúžia. No či vôbec nejaké boje o medaily budú,  je otázne. Je s tým spojených množstvo problémov.  SBA  musí  stanoviť  správny  postupový  kľúč,  všetky družstvá musia mať  aspoň porovnateľnú možnosť  a aj priestor  sa  zodpovedne  na  turnaj  pripraviť  a v neposlednom  rade bude  povinnosťou  organizátora  dodržať  stanovené bezpečnostné  opatrenia”. 

Veríme, že všetky odpovede na otázky okolo ukončenia  tejto netradičnej sezóny sa čoskoro dozvieme.

Komentáre