Mladšie žiačky s kvalitnou prípravou na sezónu

Zdieľaj

Naše družstvo začalo letnú prípravu v polovici augusta. Tréningy sme striedali na vonkajších ihriskách aj v telocvični. Postupne sme sa dostávali do kondičnej formy, ku ktorej nám dopomohlo aj sústredenie v  krásnom  prostredí  Liptovského Jána  v dňoch 28.-31.8.2020. Sústredenie bolo zamerané na obratnosť, skočnosť a vytrvalostnú kondíciu,  ktorú  sme spájali aj so zábavnými pohybovými aktivitami. Dievčatám  sme  spestrili  program  aj  návštevou  Stanišovskej  jaskyne  a  namáhavé  tréningy  „vyplávali“  na kúpalisku  s  termálnym  prameňom. Večer sme si potrápili  hlavičky  zábavným  kvízom a uistili sa,  že sme nezabudli ani basketbalové,  ani  všeobecne známe vedomosti.

fbt

Podľa zákulisných informácii (info od rodičov  😀 ) viem, že sa dievčatám na sústredení veľmi páčilo. Mne, ako trénerke, sa páčil hlavne ich prístup a pracovitosť. Môžem ich iba chváliť!!!

Ďakujem,  že  nás  na sústredení  sprevádzala  atletická  trénerka  Sisa Dratvová,  ktorá dievčatám  ukázala  niečo iné,  pre  nich nové  a  zistili sme,  že  základy  pre  basketbal nájdeme aj v atletických a gymnastických prvkoch.

A samozrejme veľká vďaka aj našim rodičom  za odvoz na/zo sústredenia. Vážim si to!

Dúfam, že  nasledujúca  sezóna  bude pre nás úspešná. Či už v získavaní výhier a bodov v súťaži, ale aj zdokonaľovaním sa v basketbalových a kolektívnych tréningoch.

 

Katka Petríková, trénerka družstva mladšie žiačky

Komentáre