Ženy po dramatickom závere vyhrali nad TYDAM-om

Zdieľaj

DSC_8146 [1600x1200]V telocvični na ZŠ Komenského sa dnes bojovalo do poslednej chvíle. Výsledok zápasu 1. ligy žien: BAM Poprad – TYDAM UPJŠ Košice 65:61 (34:31).

Poprad: Mlynarovičová 15, Lavríková 12, Tetemondová 11.

Košice: Žingorová 12, Valicová 12, Šostáková 8.

 

Tréner domácich dievčat Ján Hricko: "V podstate sme dobre začali, priebeh prvej polovice bol v našej réžii, až na jej koniec, ktorý sa nám celkom nevydaril, keď sme sa dopustili niektorých zbytočných individuálnych chýb, čo nás stálo 13 bodový náskok. Druhý polčas bol trošku nervóznejší, ale myslím si že hlavne dobrá kolektívna obrana v záverečnej štvrtine je dôvodom, že sme vyhrali. Zajtra nás čaká pravdepodobne podobný zápas,  budeme bojovať, aby sme vyhrali."

 

Mariana Tetemondová: "Vedeli sme, že to bude ťažký zápas a musíme k nemu pristupovať na 100 %, čo sa nám myslím aj darilo, aj keď sme v druhej štvrtine trošku poľavili a vlastnými chybami sme náskok stratili. V druhej polovici sme preto museli hrať viac koncentrovanejšie. V poslednej štvrtine sme sa snažili bojovať a nakoniec sa nám to podarilo. Zajtra musíme hrať sústredene od prvej minúty až do konca." 

 

Zastupujúca trénerka hostí Dominika Kriváneková: "Gratulujem Popradu. Začiatok zápasu bol pre nás ťažký, ale s rozdielom 15 bodov sme sa dostali naspäť do hry, no nakoniec sme si to prehrali samé. Poprad hrá na dve hráčky a hrá skúsenosťami, u nás bodujú všetky baby. Tento zápas nás však niečo naučil a takýto by mal byť každý zápas v prvej lige. Verím, že zajtra vyhráme."

 

Tatiana Špilárová: "Dnešný zápas bol veľmi dobrý, na oboch stranách bola bojovnosť, my sme sa však závere trošku splašili. Ale, bol to krásny zápas, po tom všetkom, čo máme za sebou, to bol asi jeden z najlepších. Zajtra dúfame, že sa nám podarí Poprad poraziť." 

 

Najbližší zápas odohrajú obe družstvá už zajtra (v nedeľu) o 14:00 v telocvični na ZŠ Komenského v Poprade.

Komentáre