Veľká gratulácia pre mladšie mini žiačky

Zdieľaj

ssssUplynulý víkend (3-5.6.2016) družstvo mladších mini žiačok bojovalo na svojich prvých Majstrovstvách Slovenskej republiky v Košiciach. A bojovalo tak, ako sa patrí. Domov si dievčatá priviezli bronzové medaily! Gratulujeme!

Trénerka družstva Naďa Harabinová: “Hneď v prvom zápase sme sa museli popasovať s obávaným súperom, domácimi CBK Košice, ktoré na turnaji starších mini žiačok obsadili druhé miesto. Zápas sme začali veľmi opatrne a v podstate sme hrali svoju hru až v druhom polčase. To už však na výsledku nič nezmenilo a súperovi sme podľahli v pomere 67:21. Možno sa bude zdať tento výsledok príliš veľký, ale patril k jedným z najlepších proti tomuto súperovi. V piatok poobede na nás čakal tím Young Angels Košice. Do stretnutia sme vstúpili dobre. So súperom sme držali krok a polčas sme vyhrávali 15:11. V tretej štvrtine sme si vypracovali až 14 bodový náskok, o ktorý sme v poslednej časti hry však skoro prišli. Nakoniec sa nám podarilo rozdiel udržať a konečný stav bol 31:29. Myslím si, že toto víťazstvo dievčatá veľmi potešilo a nakoplo tým správnym smerom.

V sobotu doobeda sme si sily zmerali s družstvom Slávia Trnava. Tento duel by som zhodnotila ako zápas všetkých emócií. Tešili sme sa v ňom, plakali, a nakoniec opäť plakali, ale od radosti. Baby veľmi chceli uspieť, bojovali o každú loptu a rovnako aj o každý centimeter na ihrisku. eeeeCelý prvý polčas bol veľmi vyrovnaný, o čom svedčí skóre 21:24 v prospech Trnavy. Po zmene strán sa nám ale prestalo dariť. Trnavčanky nás veľa faulovali, čo nám síce dávalo výhody trestných hodov, ale tie sa nám nedarilo premieňať. Postupne sme prehrávali o 10 bodov. Pred nástupom dievčat do poslednej štvrtiny sme si povedali, že ešte nič nie je stratené a ideme bojovať a makať! A mne nezostáva nič iné, len baby za predvedený bojovný výkon pochváliť. Je až neuveriteľné, že dievčatá nepodľahli nepriaznivej situácii a dokázali stav zápasu zvrátiť a zvíťaziť o 4 body v pomere 51:47!  Poobede sme nastúpili proti dobre známemu súperovi z Ružomberka. V základnej časti súťaže sme s nimi trikrát vyhrali a raz prehrali. Verili sme, že ak zopakujeme snahu a bojovnosť z predchádzajúcich zápasov, aj teraz sa budeme tešiť z víťazstva. Celý čas sme hru diktovali my, každú štvrtinu sme vyhrali a zápas dotiahli ku konečnému výsledku 62:21. Úspešnú sobotu sme zavŕšili sľúbenou odmenou v podobe sladkej zmrzliny. 😀 
ddddddPosledný a zároveň najťažší zápas bol pre nás na pláne v nedeľu ráno proti Piešťanským Čajočkám, ktoré rovnako ako my, chceli striebornú medailu. Nabitý program a ani horúce a dusné prostredie nám veľmi nepomáhali a na dievčatách už bolo vidieť veľkú únavu. Snaha, bojovnosť a chcenie nám nechýbajú nikdy, no z únavy vyplývali malé chybičky a nedorozumenia, ktoré nás stáli víťazstvo a zápas s Piešťanmi sme prehrali 29:42. Nakoniec sme si vybojovali tretiu priečku a bronzové medaily hrdo patria nám! 
Celkovo tento záverečný turnaj hodnotím pozitívne, dievčatá chválim a ďakujem im za predvedené výkony a nasadenie. Prvé malé víťazstvo máme za sebou a verím, že tie veľké na nás ešte len čakajú. 😀  A samozrejme, obrovská vďaka patrí rodičom, ktorí nám po celé tri dni vytvárali na našich zápasoch domácu atmosféru a hnali nás dopredu. Ďakujeme 🙂

 

NAJLEPŠIA PÄŤKA – ALL-STARS TURNAJA

Tereza DAŇKOVÁ (CBK Košice)

Martina MALIAROVÁ (CBK Košice)

Kristína KUKLOVÁ (Poprad)

Hana DOBOŠOVÁ (Trnava)

Viktória ROSSELER (Piešťany)

 

NAJUŽITOČNEJŠIA HRÁČKA BAMP – MVP 

Martina SAGALINCOVÁ (Poprad)

 

 

NAJLEPŠIA STRELKYŇA TURNAJA

Tereza DAŇKOVÁ (CBK Košice)      82 bodov

Kristína KUKLOVÁ (Poprad)        79 bodov

Radoslava NIGUTOVÁ (CBK Košice)  68 bodov

 

NAJLEPŠIA STRELKYŇA TRESTNÝCH HODOV

Kristína KUKLOVÁ (Poprad)   27 bodov

.

http://bamp.sk/mladez/mladsie-mini-ziacky/

Komentáre