V závere nám už došli sily

Zdieľaj

Včerajši dohrávané stretnutie v Banskej Bystrici bolo náročné. Dievčatá si po stredajšom zápase proti SNV  siahli až na dno svojich síl. V úvode sa do súpera pustili s chuťou, veď v siedmej minúte vyhrávali 11:3. Bystričanky sa však postupne dostali do zápasu a v polčase   už  viedli o tri  body  21:18. Tretia  štvrtina bola vyrovnaná, no v poslednej časti hry už naše dievčatá “odišli” fyzicky aj strelecky. Škoda, mali to dobre rozohrané.

Michaela Grígerová, hráčka BAMP: „Pre každú hráčku je to vždy motivácia zahrať  si proti tímu,  v ktorom predtým pôsobila. Ja som za Bystricu hrala v predchádzajúcej sezóne, takže som sa snažila podať čo najlepší výkon, ukázať sa, hrať aj tímovo, no trošku ma sklamala streľba. Vedeli sme,  že súper je silný,  má skúsenejšie hráčky než my  i výškovú prevahu. Bolo vidno tento rozdiel, no bojovali sme až do konca. Mrzí nás tento výsledok, mohli sme totiž vyhrať, no azda sa nám to podarí doma, kde tiež zabojujeme.“

Tibor Kmetoni, asistent trénera BAMP: „Pre nás to bol veľmi ťažký zápas, pretože sme hrali v stredu doma so SNV a teraz už v sobotu tu v Banskej Bystrici. My ešte len zbierame skúsenosti s týmto kádrom, čo máme pre túto sezónu v extralige. Každá hráčka,  ktorá  naskočila  do tohto duelu,  odovzdala na palubovke  maximum.  Nemáme však taký široký tím,  aby sme mohli častejšie striedať. Väčšinu zápasu odohralo 6 – 7 hráčok a v závere nám už chýbali fyzické sily.“

Miloslav Michálik, tréner Banskej Bystrice: „ Bol to pôrod,  veľmi ťažký zápas.  Očakával som to,  pretože  sme jedenásť  dní netrénovali. Na dvanásty sme sa stretli na tréningu a to zákonite muselo mať určitý vplyv. Stretli sme sa v stredu a od  stredy sme  sa  pripravovali na tento  zápas.  Teší ma,  že sme vyhrali.  Nebolo to jednoduché pre nás, takže  dnes  sa hlavne počíta víťazstvo. ”

 

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BAM Poprad  45:35 (6:12, 21:18, 32:28)

Body BB:  Vargová 12, Belušová 8 , Striešová 4 , van Dalen 2, Matejčíková 2 (Janštová 10, Mesárošová 5, Holíková 2, Neuschlová 0, Oborilová 0)

Body PP:  Grigerová 9, Sojáková 7 , Rodáková 5 , Tetemondová 5, Vyšňová 2 (Barboričová 6, Falisová 1, Kmetoniová 0, Mamráková 0)

Komentáre