V prvom odvetnom zápase na TYDAM-e ženy neúspešné

Zdieľaj

DSC_4233V sobotu 1. marca odohrali hráčky družstva žien Basketbalovej akadémie mládeže Poprad prvý z dvoch odvetných zápasov na pôde košického TYDAM-u.

 

TYDAM UPJŠ Košice – BAM Poprad 72:42

 

Zápas zhodnotli tréneri a hráčky oboch družštiev. Trénerka domácich dievčat Dominika Krivaneková:

"Vedeli sme, že to bude náročný zápas, ale hráčkam som verila na 100 %. A aj keď zápas skončil tridsaťbodovým rozdielom, myslím, že diváci mali na čo pozerať. Jedna aj druhá strana ukazovala veľmi pekný basketbal. Boli sme doma a padlo nám oveľa viac pokusov ako Popradu. Teší ma, že baby zabojovali hlavne v obrane, a stále tvrdím, že keď ide obrana, ide aj útok, čo sa vlastne ukázalo aj dnes. Zajtra príde odveta, každý zápas v ženskom basketbale je úplne iný." 

 

Hráčka Košíc Jana Stantienová: "Podali sme stabilný výkon, aj napriek tomu, že sme stratli veľa lôpt. Išla nám streľba, vedeli sme sa presadiť aj pod košom a podali sme celkovo dobrý výkon."

 

Tréner Popradu Ján Hricko: "Zápas hodnotím pozitívne, keďže sme sa popasovali s kvalitným súperom. Bohužiaľ, veľké veci sa skladajú z tých malých a hráčky Košíc predčili naše dievčatá v individuálnych činnostiach, či už obranných, alebo útočných a zápas bol v ich réžii od začiatku až do konca. Rovnako ešte nevieme hrať pod tlakom, nedokážeme sa vysporiadať s trošku tesnejšou a tvrdšou obranou. Hoci, v prvom polčase boli pozície, ktoré mali skončiť v koši, no neskončili. Teraz sa baby musia hlavne upokojiť, oddýchnuť, zajtra je nový deň, nový zápas a našim cieľom je jednoznačne vyhrať."

 

Hráčka Popradu Gabriela Husárová: "Zápas bol z našej strany príliš statický a vybuchli sme v útoku, kde sme sa strelecky trápili hlavne z vonku a nešli nám signály, ktoré sme uplynulé týždne trénovali. Keď sme začali viac vnikať, získavali sme viac fauly, dostali sme sa čiaru trestného hodu a bodovali. Z obranného hľadiska – keď sme začali makať a pritvrdili sme v obrane, zrazu to všetko šlo. Z toho sa musíme ponaučiť, že keď sa pritvrdí v obrane, začneme hrať breaky a dávať ľahké koše, dá sa hrať. Košičanky majú skúsenejšie družstvo, no vyhrať sa nad ním určite dá."

 

 

Komentáre