Úspešná odveta s Nitrou

Zdieľaj

V sobotu 5. januára odohrali naše hráčky predposledný zápas základnej časti Extraligy žien. Dramatický záver zápasu priniesol úspech v odvete pre družstvo spod Tatier.

 

BAM POPRAD – BKM Junior UKF Nitra 65:58

(12:15, 16:9, 15:21, 22:13)

Najviac bodov

Poprad: Filičková 17, Rusiňáková 16, Grigerová 13

Nitra: Zentková 14, Davis 11, Sailerová 8

 

Po vianočnej prestávke nastúpili v Aréne Poprad proti sebe tabuľkový susedia – piata Nitra a šiesty Poprad. Úvodná desaťminútovka bola pomerne vyrovnaná, avšak domáce hráčky výrazne zaostávali najmä na doskoku a umožnili Nitre druhé a niekedy aj tretie šance skórovať. V druhej štvrtine Popradčanky zabrali a dovolili súperkám bodovať až po takmer šiestich minútach po šnúre 8:0 a do šatne odchádzali s vedením 28:24. V tretej časti hry sa obe družstvá striedali vo vedení, štvrtinu zakončila s klaksónom trojkou Martišková. Na začiatku poslednej štvrtiny si Nitra postupne vypracovala osembodový náskok, no domáce sa zomkli a necelé dve minúty do konca bolo vyrovnané – 58:58.  Potom už nasledovala séria úspešných zakončení zo strany Popradčaniek a tie zápas doviedli do víťazného konca.

 

Povedali po zápase

Tatiana Gallová, trénerka Popradu: “Rátali sme s tým, že to bude vyrovnaný zápas, čo sa aj potvrdilo. Sme radi, že aj keď to začalo vyzerať, že nás súper na záver prevalcuje, chytili sme náš tretí, možno aj štvrtý dych, vrátili sme sa do zápasu a podarilo sa nám vyhrať. Počas zápasu sme kopili chyby, no robil ich aj súper a my sme to v závere využili. Blahoželám dievčatám ku výhre. Takéto vyrovnané zápasy nám určite pomáhajú a verím, že aj v nadstavbe budeme pokračovať v tomto novoročnom trende.” 

Eva Filičková, hráčka Popradu: “Výhra na domácej palubovke nás určite teší. Za čo sme radi, je posledná štvrtina, ktorá nám v posledných zápasoch dosť uchádzala, no dnes sme sa dokázali koncentrovať do poslednej sekundy. V posledných minútach sme premenili šance spod koša, čo sa nám v posledných zápasoch, najmä v záveroch, nie vždy darilo.  Myslím, že sa odzrkadlilo aj to, že sme medzi sviatkami neoddychovali a poctivo trénovali. V nadstavbe chceme vyhrať čo najviac a mať čo najlepšiu pozíciu do play-off.”

Pavol Horička, tréner Nitry: “Vedeli sme, že to bude ťažký a vyrovnaný zápas, ale chceli sme dnes vyhrať. Musím pogratulovať Popradu, lebo hrali dobre, aj keď tesne pred záverom sme to mali v rukách my. No urobili sme rozhodujúce chyby, nemali sme loptu pod kontrolou, Poprad to využil a dal nám body, ktoré nám nemal dať. A tam sa to zlomilo. Prvý polčas sme hrali dobre, no mali sme množstvo strát v druhom polčase, takže to nebolo len o posledných troch minútach zápasu.”

Michaela Zentková, hráčka Nitry: “Dobre rozbehnuté úseky v tomto zápase sme si pokazili vlastnými chybami a nedôslednosťami. Zápas bol veľmi vyrovnaný, obe družstvá boli dostatočne agresívne. My vieme, kde sme spravili veľa chýb, kde sa nám súper potom odtrhol a následne sme to už nedokázali uhrať. Bude teda potrebné nespoliehať sa na posledné minúty a doťahovať náskok súpera. Tešíme sa aj na ďalšie náročné zápasy v nadstavbovej časti, aj s Popradom, len z nich sa niečo naučíme, lebo ako sa vraví – pokojné more nespraví skúseného námorníka”.

 

Naše dievčatá odohrajú posledný zápas základnej časti už tento štvrtok 10.1.2019 na palubovke bratislavského Slovana. Následne sa družstvá rozdelia do dvoch skupín (1-4 a 5-8) a od 19. januára odohrajú po dvoch vzájomných zápasoch (doma a von). Do play-off vstúpia tímy z oboch skupín systémom 1-8, 2-7, 3-6, 4-5.

 

Fotogaléria zo zápasu na tomto mieste .

 

Komentáre