Statočne proti Ružomberku

Zdieľaj

BAM Poprad – MBK Ružomberok 46:81

(12:23, 18:16, 7:13, 9:29)

Najviac bodov

Poprad: Filičková a Grigerová po 9, Goršič 8, Vyšňová 7

Ružomberok: Ivančáková 17, Jeffery a Ellenberg-Wiley  po 12, Yatskovets 10

 

Povedali po zápase

Tatiana Gallová, trénerka Popradu: “Ak sa zápas páčil divákom, tak sme spokojní aj my. Myslím, že sme boli Ružomberku vyrovnaným partnerom. Treba si uvedomiť, že 31 minút sme hrali proti štyrom cudzinkám na ihrisku a k tomu veľká výšková prevaha. Napriek tomu sme sa do polovice tretej štvrtiny držali na dostrel (najnižší rozdiel 4 body, pozn.), takisto na doskokoch. Myslím, že na krátky čas, ktorý spolu robíme, teda od augusta, sú zápasy s takými súpermi ako Ružomberok alebo aj Piešťany zatiaľ dobrý výsledok.”

Teja Goršič, hráčka Popradu: “Zápas sme začali dobre, agresívne a koncentrovane. Prvý polčas bol skutočne vyrovnaný a náš výkon dobrý. V druhej polovici hry hral naopak súper bojovne, stratili sme nejaké lopty. Ale celkovo to bol dobrý zápas.”

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Do tohto zápasu sme išli s predsavzatím, čo sa výkonnostnej stránky týka. V prvom polčase sme ho nenapĺňali. Dostali priestor hráčky, ktoré hrajú možno menej v ťažkých zápasoch, aby sa rozohrali a v druhom polčase sa aj rozohrali a hrali dobre. Súper v zápase bojoval, neodovzdal sa, cítili sme odpor.”

Zuzana Ivančáková, hráčka Ružomberka: “Z našej strany prvý polčas zlý, nevedeli sme sa vysporiadať s tlakom súpera. V druhom polčase sme to premenili, začali sme hrať lepšie v obrane aj v útoku a s touto časťou hry môže byť spokojnosť. V Poprade som doma, takže hrať tu bude vždy zvláštne, zvlášť proti babám – kamarátkam; ale myslím že som to zvládla.”

Komentáre