S Nitrou víťazne aj doma

Zdieľaj

“Vedeli sme, že Nitra tento zápas nepustí len tak a víťazstvo sa rodilo ťažko. Hlavne v poslednej štvrtine sme sa zmobilizovali v obrane. Aj keď bol prvý polčas z našej strany veľmi dobrý, predsa sme mali horší vstup do zápasu.  Pre nás je toto víťazstvo veľmi  dôležité, pretože  chceme  byť  v prvej  štvorke.  Je to náš  predsezónny cieľ, ktorý dúfam splníme”  zhodnotila dnešný  zápas naša hráčka  Zuzana Ivančáková. Dievčatá si týmto víťazstvom upevnili svoje priebežné 4. miesto v tabuľke. Najbližšie stretnutie  odohrajú  až  v novom  kalendárnom roku 2018 a to 6. januára,  keď  v  Aréne Poprad  privítajú družstvo z Banskej Bystrice. Následne vycestujú do Šamorína na záverečný duel základnej časti extraligovej súťaže žien.

.

 

BAM Poprad – BKM Junior UKF Nitra 78:62 (48:33)

Body BAMP: Ivančáková 16, Kudličková a Filičková po 11, Hadačová 7 (Sojáková 9, Hamaliaragová a Grigerová po 5, Tetemondová 2, Kmetovská a Rodáková 0)

Body BKM Nitra: Dubeňová 16, Horvátová 13, Svetlíková 9

 

Pavol Horička (tréner BKM Junior UKF Nitra) – “Chceli sme v Poprade uspieť, ale výkon v prvom polčase nám to nedovolil. Dostali sme v ňom 48 bodov, čo je veľmi veľa. Inkasovali sme navyše sedem trojok. Nemali sme dostatočný pohyb a z toho vyplynul ten rozdiel. V druhom polčase sme sa snažili niečo zmeniť, ale súper bol na koni a využil domácu palubovku. Výsledok je zaslúžený pre domáci Poprad, ktorý hral lepšie”.

Laura Dubeňová (hráčka BKM Junior UKF Nitra) – “Zlomilo sa to v prvom polčase, pretože sme robili veľké chyby v obrane. Dostávali sme ľahké trojky a to bol vážny problém. Aj v druhom polčase sme zle rotovali v obrane a súper to využíval. Padalo mu to z diaľky aj cez ruky. Chceli sme vyhrať, ale ťažko sa s tým dalo niečo urobiť”.

Milan Černický (tréner BAM Poprad) – “Po prvom polčase sme sa trochu uspokojili, ale slúži ku cti aj Nitre, že boj nevzdávala. Začala bojovať a v druhom polčase nám to nešlo v útoku podľa predstáv. Našťastie sme sa chytili a spamätali. Veľké problémy nám robila zóna a aj preto sme radi, že sme vyhrali. Mali sme však 55 percentnú úspešnosť streľby za tri body, čo nebýva zvykom”.

 

 

Komentáre